Japonsku hrozí nukleárna katastrofa, druhý výbuch

0
1647

informácie zo svetaNedávne zemetrasenie, ktoré spôsobilo tsunami a v Japonsku sa vďaka nemu premávali rybárske lode po diaľnici, kde nikdy loď ani z diaľky nevideli, spôsobilo ďaleko rozsiahlejšie škody, než si vieme predstaviť. K tomu všetkému, čo je spojené s horiacimi budovami a troskami, poškodenými plynovými a vodovodnými sieťami a rôznymi katastrofami, sa pridáva katastrofa ďalšia. V atómovej elektrárni Fukushima sa včera ozval výbuch. Silný výbuch nebol tak silný ako ten v Černobyle no však aj tento prípad spôsobil spozornenie sveta. Unikla radiácia do okolia a ľudia dostali iódové tablety.

Japonsko, deti, radiácia, kontrola
Autor: Kim Kyung-Hoon pre Reuters: fotografia kontroly radiácie, ktorej sa nevyhli ani deti.

Začalo sa s evakuáciou v okruhu viac ako 20 km od elektrárne. Elektráreň však pokračuje. Podľa najnovších informácií hrozí druhý výbuch, pokračujú evakuácie v širšom okruhu. Zdá sa že Japonsko nebude mať ešte nejaký čas pokoj.
Prvý výbuch:

Obavy z druhého výbuchu narastajú, znamenal by väčšiu katastrofu ako pri výbuchu prvom:


Doteraz si zemetrasenie vyžiadalo minimálne 1000 obetí. Vojaci doteraz našli minimálne 450 mŕtvych tiel. Škody dosiaľ nie sú vyčíslené. Pozrite si aj vy šialené fotografie toho, ako vyzeralo Japonsko pred a ako po katastrofe z posledného piatka. Tu nájdete fotografie nasnímané minulý rok a fotografie, ako vyzerá Japonsko dnes.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ