ITF Slovakiatour 2014: tradičná prezentácia regiónov, cestoviek aj noviniek

0
1402

ITF 2014Včera bol zahájený prvý deň výstavy ITF Slovakiatour 2014, ktorá sa tradične koná vo výstavisku Incheba Bratislava. Aj tento ročník výstavy sa niesol v spojení gastro výstavy a poľovníckej výstavy, čo v konečnom dôsledku spolu úzko súvisí. Tento rok sme sa skôr z časových dôvodov venovali len cestovnej časti, ktorá tradične ponúka prezentácie cestovných kancelárií, regiónov Slovenska, Čiech, ale aj zahraničia. Z pomedzi výrazných noviniek potešila prítomnosť stánku africkej krajiny Namíbia, Turecko aj Egypt sa tradične prezentovali väčšími stánkami a do očí nám udreli aj výletné plavby. Keďže aj tento rok sme na výstavu prišli najmä kvôli regiónom, ani tento rok sme neboli sklamaní. Mnoho dojmov dotvárali LCD obrazovky, národné motívy, dekorácie, či propagačné materiály a malé pozornosti pre návštevníkov.

Slovensko ako na dlani
Prezentovala sa Bratislava svojim väčším stánkom a hudbou. Objavili sme ľudí v dobových kostýmoch, ktorí tak upozorňovali na korunovačné slávnosti, ktoré sa budú v Bratislave konať aj tento rok. Východné Slovensko prezentovalo svoje prírodné aj kultúrne krásy. Všimli sme si prezentácie jednotlivých hotelov, napríklad tých z Piešťan, ako aj stánok Piešťan samotný. Trnavský stánok lákal na zaujímavosti kraja a medovinku. Prezentoval sa tu aj hotel Marlene z Oščadnice v rámci stánku Žilinského samosprávneho kraja, v ktorom voňali bryndzové pyrohy, klobásky a výborné ríbezľové víno. Pokiaľ ste zatúžili po klobáskach a tradičnej slovenskej kuchyni, dobrotách zo syra a mäsa, aj hore ste si mohli potešiť chuťové poháriky v zbojníckom stánku. Nechýbali však ani Vysoké Tatry, ich veľký medveď a lyžiarske strediská samotné.

Celkovo je dohromady spojených niekoľko výstav:
ITF SLOVAKIATOUR – medzinárodný veľtrh cestovného ruchu
DANUBIUS GASTRO – medzinárodný veľtrh gastronómie
POĽOVNÍCTVO A ODDYCH – výstava poľovníckeho vybavenia
WELLNESS A FITNESS – výstava potrieb pre zdravie a krásu
EXPOSHOP – výstava strojov a technológií pre obchody
GASTROPACK – výstava obalových materiálov a baliacej techniky

Pre verejnosť je výstava otvorená od dnes 13:00 do 18:00, ďalej v sobotu 1. februára 2014 od 09:00 do 18:00 a v nedeľu 09:00 do 17:00. Vstupné je 5 EUR. Prezentované regióny a miesta získavajú výnimočnú príležitosť prezentovať sa pred verejnosťou, ako aj partnermi. Práve včerajší a dnešný doobedňajší vstup určený odbornej verejnosti nepochybne pomohol niekoľkým hotelom, regiónom a cestovným kanceláriám k novým kontaktom, partnerstvám a klientom. Niekoľko fotografií z tohto podujatia nájdete aj na našom Facebooku.

Viac o podujatí na stránkach incheba.sk

Ďakujeme za návštevu, stánku Žilinského samosprávneho kraja za milé predstavenie ich kraja, predností a krás a rovnako ďakujeme vám, našim čitateľom za vašu priazeň. Za včera sme zaznamenali nárast návštevnosti aj vďaka jednotlivcom, ktorí sa nás snažia podporovať na svojich stránkach. Veľká vďaka.