Internetoví podvodníci s chudnutím pritvrdzujú, pozor na ich reklamy

0
1692

Internet je čoraz viac a viac zaplavený podvodnými inzerátmi a banermi, ktoré hlásia neuveriteľné informácie o pokrokoch v oblasti chudnutia. Pri sledovaní reklám sa dozvedáte o azda 50 rôznych veciach. O náleze rastliny v pralese, ktorá pomáha chudnúť domorodcom, o objave vedcov, o objave lekárov, o chudnutí konkrétnych celebrít, o objave zázračnej látky, zázračnej byliny, o piatich potravinách ktoré nesmiete jesť… V skutočnosti sa pri kliknutí na všetky tieto vymyslené tvrdenia dostanete na jediné a stále tie isté chaotické stránky, na ktorých sa dozviete len toľko, že vedci absolútne neznámych mien objavili spôsob chudnutia a informácie vám podáva nafingovaný magazín na ktorom nenájdete absolútne nič iné, ba dokonca aj facebook je len imitácia, nehovoriac o komentároch, ktoré sú vymyslené a len každým dňom posúvajú svoj dátum vydania, aby vyzneli ako čerstvé.

podvod, ruský originál

Problémov je viacero
Falošné inzeráty a reklama, ktorá síce hovorí o rôznych zázrakoch, no v cieli sa o ňom nedočítate ani krátku zmienku (pri všetkých reklamách plných pestrej škály drístov by si v konečnom dôsledku zásadne protirečili), sa objavujú na všetkých veľkých portáloch na Slovensku z dôvodu, že priestor u nich nakupuje zahraničná spoločnosť cez prostredníka a na Slovensku zrejme neexistuje zákon, ktorý by bližšie upravoval zverejňovanie podvodných ponúk. Dnes ich je ešte viac ako minulý mesiac. Sú portály, kde tvoria možno až 80% reklamného priestoru. Prečo vlastné podvodné?

  • fotografie ľudí, ktorí údajne schudli, sú kradnuté z fitness stránok, prípadne zo súkromných albumov ľudí, ktorým sa podarilo schudnúť pohybom a zmenou stravovania a pochvália sa postavou na webe.
  • Stránky sú fingované a nemajú skutočný obsah.
  • Mená lekárov sú vymyslené presne tak ako aj ich tváre. Sú totiž kupované vo fotobankách.
  • Facebook a iné prvky, snažiace sa o vytvorenie prvkov, ktoré vyvolávajú úspešnosť vďaka vysokým číslam fanúšikov a „like“, sú fingované a ide len o falošné scripty.
  • Komentáre sú falošné, predpísané a čisto váš nový nikdy nepridajú. Veď skúste si to.
  • Predajné stránky samotné neobsahujú zo zákona vyplývajúce náležitosti. Prebieha tak predaj, ktorý neposkytuje obchodné podmienky, spôsob narábania s údajmi, reklamačný poriadok, nič.

Upozornenie z našej strany
Upozorňujeme na to najmä z dôvodov, že sa stále nájdu ľudia, ktorí si pôvod skutočných fotografií overia až po zakúpení zázračného výrobku. Radi by sme zopakovali a zodpovedných upozornili, že v žiadnom prípade nepoškodzujeme predajcu, nepoškodzujeme jeho dobré meno a v žiadnom prípade nejednáme protizákonne. Dovolili sme si po inšpirovaní ďalšími miestami na internete upozorniť na jednanie predajcu a ľudí v pozadí tohto podvodu, ktorí využívajú falošné fotografie a identity ľudí, falošné príbehu o úbytku váhy vďaka prípravku, ktorý dané osoby v skutočnosti nevideli a ich úbytok váhy bol v skutočnosti spôsobený jedine vlastnou drinou, pohybom a stravou, nie zázrakom v prášku. Našim zámerom je upozorniť na obrovský rozmach nezastaviteľnej reklamy na slovenskom internete od malých portálov po tie najväčšie spravodajské portály na Slovensku, ktoré tieto reklamy prezentujú.

Feromony podvod

Neveríte?
Kliknite si na niektorom veľkom portály s udalosťami, ponukou bezplatnej emailovej schránky, či zo sveta športu na Slovensku na podobné reklamy ako sú na snímkach v článku. Skúste si zhrnúť, koľko rôznych reklám smeruje na stále tú istú stránku, ktorá vykazuje už spomínané prvky.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ