Ind Premsai Patel môže byť najstarším človekom na svete, údajne má 118

0
1008

Takmer 118 ročný IndNecelých 118 rokov má mať podľa dokumentov Ind menom Premsai Patel, žijúci v indickom štáte Chhattisgarh vo veľmi skromných pomeroch. Starý vychudnutý muž sa drží na vlastných len s pomocou paličky, no tým, že trávi väčšinu života v prírode, má v nohách ročne tisícky kilometrov. Prechádza sa v prírode, živí sa len zeleninou a čas trávi modlitbami a poéziou. Zdá sa to ako život bohéma a človeka bez starostí. Priam ide o recept na dlhovekosť. Narodil sa v obci Tilhapatai v regióne Kartal. Ak by bola pravda, čo tvrdí rodný list (mimochodom vydávaný dodatočne už v čase jeho dospelosti) a on sám, že sa narodil 11. mája 1896, presiahol by o pár rokov aj momentálne oficiálne najstaršieho človeka – Japonku Misao Okawa.

Teší sa podpore svojej veľmi rozvetvenej rodiny. Jeho najstarší syn Itwari má 80 rokov. Tajomstvom dlhovekosti má byť strava zložená z čerstvej zeleniny, strukovín. Podľa rodiny nebol nikdy závažnejšie chorý a zdravie mu slúži aj dnes. Vzhľadom pre neoveriteľnosť pravosti dokumentov tomuto zatiaľ 117 rokov a niekoľko mesiacov starému mužovi svet odborný neverí.

Dozvie sa svet pravdu?
Viac svetla by do tejto veci mohol priniesť výskum jeho kostí. To však k vysokému veku nebude ľahkou záležitosťou a tak sa svet možno pravdu dozvie až po jeho smrti. To dokonca aj len za predpokladu, že jeho kosti budú mať naozaj presné tabuľkové vlastnosti, keďže metóda určovania veku podľa kostí je založená aj na tabuľkách. Doteraz sa nikdy totiž kosti údajného 117, či už pomaly 118 ročného človeka neskúmali.

source, foto: Youtube, screenshot a obsah

ZANECHAŤ ODPOVEĎ