Fotografie inšpirované rozprávkami bratov Grimmovcov nám otvárajú bránu do čarovnej krajiny

0
1563

KilianSchoenberger5

S nemeckým fotografom Kilianom Schönbergerom sa vydáte na cestu do kúzelných tajomných svetov prostredníctvom série fotografií inšpirovaných rozprávkami bratov Grimmovcov. Zbierka Putovanie bratov Grimmovcov je pokračovaním prvej série Domov bratov Grimovcov. Fotografie európskej prírody pripomínajú atmosféru starých čarovných príbehov. Nie je ťažké predstaviť si hrdinskú výpravu plnú kúzel a nebezpečenstva cez údolia, lesy a zámky na fotografiách.

Schönberger je farboslepý fotograf. Vo svojich kompozíciách sa sústredí na tvary, krivky a vzory. Štruktúra obrazu je pre neho najdôležitejšia, preto sa jeho diela vyznačujú neobyčajne dokonalou symetriou a podmanivými perspektívami. Môžete si to všimnúť na fotografii klenutého mosta a jeho odrazu vo vode alebo pri pohľade na chalúpku so stromami stojacimi po oboch stranách.

KilianSchoenberger9

„Myslím, že v tomto svete technológií každý z nás vo vnútri prahne po upokojujúcej prirodzenosti, ktorú prináša príroda. ,Mojím cieľom nie je len zvečniť pohľady na krásne scenérie. Chcem pre svojich divákov vytvoriť miesta, do ktorých sa môže preniesť, uniknúť pred realitou. Ponúknuť im krajinu, v ktorej si budú môcť vytvoriť svoje vlastné príbehy ďaleko od rušného sveta, v ktorom žijeme,” vraví Schönberger.

KilianSchoenberger1

KilianSchoenberger2

KilianSchoenberger6

KilianSchoenberger7

KilianSchoenberger3

KilianSchoenberger8

KilianSchoenberger4

KilianSchoenberger10

Autor fotografií: Kilian Schönberger

Zdroj: mymodernmet.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ