Forskolin – ďalší podvodný web láka na falošné prípravky

1
5854

Kedysi Nidora, pochybné bobule, zrnká zelenej kávy v tabletkách a dnes podobne propagujú Forskolin. Emailami sa šíri email od pani Natálie Novákovej, ktorá mi už dlho nenapísala a teraz sa mi ospravedlňuje a chce to napraviť. Chce mi hneď pomôcť s nadváhou, hoci už logika nepustí, ak sa ozýva po tak dlhej dobe, najskôr by sa mala spýtať, či mám stále problém s nadváhou. Lenže ona píše hromadne, všetkým odchyteným adresám bez rozdielu, chlapom, ženám, deťom, firmám, ľuďom možno chudým a tiež ľuďom objemnejším.

Podvodný web a Jan Petráš

Práve tí môžu naozaj naletieť a podľahnúť ostatne tak bežne, ako je to v každom jednom prípade podobných prípravkov. Obsah emailu je vymyslený fingovaný blud. Text v ňom je prekvapivý, láka na úžasnú šancu ako sa zbaviť nadbytočných kíl. Problém však je, že obsahuje veľký odkaz niekam mimo na stránky z ktorých môže mať neopatrný človek opäť pocit, že ide o úžasnú ukážku zázračných schopností akejsi novinky na trhu. V skutočnosti sa však dostávate na stránky rovnakých podvodníkov, ako aj v prípade na začiatku spomínaných prípravkov. Dajte si pozor na emailové správy, ktoré vyzerajú nasledovne:

Vitajte späť!
V poslednej dobe kontaktovali sme vás už pred viac ako rokom! Bohužiaľ, v dôsledku mojej nedbanlivosti, v minulom roku neobdržala ste odo mňa žiadne e-mailové správy. Moja chyba, ospravedlňujem sa.
Spomínam si, že ste mala vtedy problém s nadváhou … A ako sa Vám podarilo zhodiť presne toľko, koľko ste chcela?
dúfam, že áno, a to je dôvod, prečo sa neozývate. Ak áno, gratulujem, to je skvelá správa! Ale …
… ak čítate túto správu, tak mám zlé tušenie. Nevymazala ste tento e-mail. A to môže znamenať, že stále nie ste spokojná so svojou hmotnosťou.
Je to pravda?
Ak áno, je mi ľúto. Chcela by som Vám nejak pomôcť, ale predovšetkým Vy musíte to sami chcieť. Chcete sa cítiť lepšie? Nechcete byť unavená a zrezignovaná? Určite sa cítite uväznená vo svojom vlastnom tele, a máte pocit, že nemôžete žiť plnou parou svojho života? Musíte začať konať. Ako na to? Možno inšpiruje Vás…oboznámte sa s príbehom Lenka B …, ktorý …  (takto vyzerá reálne záver emailu, nejde o naše ukončenie. Následne obsahuje len odkaz na stránky a odkaz na odhlásenie z newsletter systému, kde sa nikdy adresáti neprihlásili.) Originálny vzhľad emailu v obrázku nižšie s možnosťou otvorenia väčšieho.

falošné emaily

Jazyk správy je podivný, gramatika strašná, lenže práve tu začína cesta, ktorá pre niektorých Slovákov opäť znamená obabranie sa o nemalú sumu a nákup niečoho, čo zväčša promtnejšia Česká republika označí za nebezpečný výrobok, kým u nás sa spí podobne, ako v iných ohľadoch v ochrane ľudí pred spamom a podvodníkmi naďalej.

Cieľové webové stránky
Samotné stránky, kam sa dostanete, nesú niekoľko prvkov, ktoré sme už mali možnosť vidieť. Stránky existujú v mnohých jazykových verziách. Každá pani, ktorá tu rozpráva svoj životný príbeh, sa v inej krajine volá inak, pochádza z iného mesta, už na webe jej ukradnutá fotografia propaguje 10 ďalších prípravkov a fotografie sú nakoniec skopírované z celkom iných stránok, kde nič netušiace tváre ľudí ani nechcú veriť, že by ich fotografiu niekto zneužil na podvod. Lekár Ján Petráš, ktorý má odporúčať tento výrobok, nikdy neexistoval. Fotografia Jána Petráša je ukradnutá z ruských stránok a zachytáva skutočného lekára, len s iným menom a špecializáciou. (Originálneho lekára nájdete na stránkach: http://www.newlab-med.ru/nashi-sotrudniki). Podobne sú na tom aj viaceré obete. Ak závere webu narazíte na upozornenie, že výnimočná akcia končí práve dnes, vôbec sa tomu už nečudujte. Dnes v tomto prípade znamená len pokus o psychologický nátlak a snahu stihnúť lepšiu cenu, než bude zajtra.

Debilita a amaterizmus
Pri surfovaní na pochybných stránkach, ktoré prezentujú prípravok Forskolin, si môžete všimnúť celkom dole neustále zobrazujúce sa hlásenia o tom, koľko ľudí je práve na webe a kto práve spravil objednávku. Neustále sa zobrazujú mená žien a mestá, odkiaľ pochádzajú. Zaujímavé a zarážajúce zároveň bolo, že tieto stránky disponujú vlastným systémom, ktorý vyskloňuje v objednávke uvedené „Rožňava“ na zobrazované „Z Rožňavy“ pritom neexistuje medzi objednávajúcimi žiadna obec. Vyvoláva to však stále pocit, že prípravok je veľmi žiadaný a tak pochopiteľne objednáva veľké množstvo žien.

 

šialený podvod

 

Omyl. Stačilo nazrieť do kódu stránok a prichádza veľké jednoduché odhalenie. Šialený amaterizmus poľských autorov týchto podvodných stránok odhalil, ako tento systém funguje. Všetky kombinácie ženských a aj mužských mien, miest a nastavení sa totiž nachádzajú prednastavené v kóde tak, aby ich stránky miešali a zobrazovali. V skutočnosti nemusí v daný deň dôjsť k ani jedinej objednávke, podvodné stránky klamstvom zobrazujú falošné informácie o neexistujúcich objednávkach, čím len vyvolávajú dojem mimoriadneho úspechu a obrovskej návštevnosti stránok.

 

šialený podvod

Comments are closed.