Felix Baumgartner a jeho voľný pád zo stratosféry na youtube online

1
1325

Bývalý parašutista a pomerne úspešný basejumper a milovník adrenalínu, Felix Baumgartner, chce vytvoriť medzník v parašutizme práve dnes. Už o dve hodiny sa totiž spustí veľká udalosť, ktorú zastrešuje ako inak Red Bull. Pokúsi sa o najdlhší voľný pád na svete, prekoná rýchlosť zvuku a pokiaľ sa mu podarí prežiť, vytvorí niekoľko rekordov. Pravdou je, že pár z nich sa mu podarí tak či tak. Z výšky 120 000 stôp, čiže 36 576 metrov totiž nepadal ešte nikto. Celú akciu a to, či sa mu to podarí alebo nie si budete môcť pozrieť online na Youtube. Stránky samotné pritom budú obsahovať údaje o rýchlosti. Môžete byť priamo pritom.

Celý priebeh sa bude dať sledovať priamo na Youtube, alebo dúfajme, že aj v tomto článku.

Aktualizácia 17:41
Felix akciu dlhodobo plánoval. Prvé informácie sme vám priniesli už v tomto článku pred nejakým časom. Článok sa otvorí v novom okne. Medzitým online prenos naozaj funguje a zatiaľ zachytáva len prázdnu oblohu, kde očakáva objavenie padajúceho Felixa. Mnohí sú nalepení na obrazovkách, či nájdu Felixa niekde na oblohe padajúceho a živého. Pri samotnom otvorení padáku a dopade už zrejme my online nebudeme, no neskôr prinesieme krátke info o úspechu, či neúspechu jeho prekonania rekordov a splnenia jeho túžby…

Aktualizácia 21:30
Dnes bol nakoniec let, ktorý mal Felixa dopraviť na správne miesto, zrušený. Mohol za to nepriaznivý vietor a tak sa pokus odložil zrejme na zajtra. V každom prípade sa vás pokúsime informovať. Počas silného vetra by totiž mohli nastať viaceré komplikácie. Oficiálne stránky tiež tento let potvrdili ako zrušený približne okolo našej ôsmej hodiny večer. Uvidíme teda, či sa niečo podarí nasledujúci deň, či neskôr.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ