Farmár hľadá ženu a „celebrita“ Martina

4
1896

Dúfam, že sa žiadne Martiny neurazia, ale táto konkrétna je ôsmy div sveta. Je žijúci exemplár človeka – „celebrity z ľudu“, len mnohí pochybujú či z ľudu normálneho. Z počiatku sa zdalo, že reality show Farmár hľadá ženu bude fiaskom. Nestalo sa tak, a len čo si žienky trochu viac vypili a spili sa pod obraz Boží, prilákali k televízoru aj nejednu mamičku, babičku, aj svokru. Lebo aj ony sú zvedavé, ako sa tie ženy v tej televízii strápňujú. Boli tak svedkami šou, ktorá občas má naozaj to pravé grády. Samozrejme, že celá Farmári naďalej svoje ženy hľadajú ale vypadnutá Martina (28 rokov), konkrétna súťažiaca, je azda najznámejšia tvár súťaže. Neuveriteľný zjav, makeup a správanie ju radí do skupiny „svet vulgárnych celebrít á la Mojsejovci“. Kritiku vidí, počuje ale nevzdáva sa. Neustále opakuje viac menej rovnaké veci, že sa rada maľuje, rovnakým štýlom, že je taká aká je, že sa rada oblieka moderne (pri tomto vyslovení a sledovaní videa, kde sa o tom vyslovila, zabehlo pečivo vedľa stojacej osobe s takmer trvalými následkami) a ešte zopár viet, ktoré len ťažko teraz vyloviť v pamäti. Doteraz sme si mohli myslieť, že moderné obliekanie žien, aby sa mužom páčili, znamená mať štýl, prípadne konkrétnu značku, ladiť a vôbec vyzerať. Ale zrejme sme sa mýlili, pretože v televízií je odprezentované moderné obliekanie v doslova handrách a trblietkach na spôsob posledných kusov šatstva v second hande v krabici s označením 0,20 centov.
Treba uznať, že talent pre pobavenie ľudu má. Stačí sa objaviť na scéne. Charakteristický hlas, ktorý pripomína aj vyjadrovaním a slovnou zásobou skôr niekoho žijúceho mimo normálny svet je rozpoznateľný a nedávna jej návšteva v žilinskom nákupnom centre na ľudí zapôsobila. Áno, všetci sa s ňou chceli odfotiť, usmievali sa do objektívu, ale asi nikto jej do očí nepovedal, čo si o nej myslí. Nejeden Žilinčan má vo svojom Facebook albume spoločnú fotografiu s dôvetkom o nej, ktorý ju nešetrí. Ak sa to nezdalo, bola ľuďom na smiech, čo mám potvrdené priamo od jednej aktérky fotenia. Nebola by rada zverejneniu svojej tváre, tak prichádzame bez fotografii. Z tohto momentu má tiež JOJ video.

Áno, je pravda, že ju majú ľudia aj radi. Svojim spôsobom aj ja, lebo si zanadávala, je flegmatička, až chorobná a nebojí sa následkov svojich slov. Nedokáže byť ticho a nie len jedna žienka sa v nej stotožňuje. Bohužiaľ. Nuž ale ak vám je zároveň niekto aj odporný, nemôžete si pomôcť a iný výber slov skrátka mať nemôžete.

Robí to tá JOJka zámerne, že do šou pustí takého človeka? Zámerne ju zaberali do kamery tak, ako nikoho iného nezaberajú – vidieť pás aj nohy. Kameramanovi jasne a očividne išlo o to, aby mal v zábere aj jej chovanie rúk, nerozhodnosti čo s nimi, bezradnosť polohy postoja… to všetko, čím jej dopomohol k jej imidžu. Dobre, možno je to aj preto, aby si všetci dobre všimli, aké oblečenie na seba dáva, na druhej strane obludu pre Slovensko z nej robí práve televízia. Obludou pre svoje okolie mohla byť keď sa správala nevhodne pred medializáciou. Takých záberov s nohami je viac a Martine tým možno prihoršil, z iného pohľadu prilepšil. Ale tak ako ľudia milovali Mojsejovcov, budú milovať aj Martinu z Farmár Hľadá ženu.


Alexandra

Comments are closed.