Fantasticky vyzerajúce jedlá, z ktorých by ste sa však nenajedli

0
5948

Radi chodíte do reštaurácií? To hádam každý. Nemusieť variť a následne umývať riad je cena, ktorú sme ochotní zaplatiť za dobrú večeru vonku. Radi však z reštaurácií chodíte najedení? Tak pozor! Sú miesta, tzv. degustačné reštaurácie, kam si idete pochutnať na dobrom jedle, no len čo túto reštauráciu opustíte, zamierite do najbližšieho supermarketu, aby ste si kúpili večeru. Zvyčajne hriešne drahé, no štýlové a luxusné. Pozrime sa spolu, čo si v nich môžete objednať.

 1

Slimáky, obľúbená pochúťka Francúzov

Keď sa povie slovo slimák, každý si predstaví dve tykadlá, ulitu a dlhú nohu. To je predstava slimáka v našich končinách priamo v záhrade. Čo však spraví taký Francúz, ktorý nájde vo svojej levanduľovej záhrade pár chutných slimákov? Hodí ich na panvicu. Slimáky sú vskutku pochúťkou a akýmsi predjedlom pred väčším menu. Často sa jedia z misy, v ktorej sa vo vlastnom náleve varia, alebo jednoducho restované na panvici. Ak ste ešte neochutnali slimáka, pripravte si chuťové bunky na zvyčajne slané chute s veľkou dávkou byliniek. Slimáky sa jedia ako jednohubky pomocou špeciálneho príboru, s ktorým mäso, ktoré je vnútri ulity, jednoducho vytiahnete. K slimákom sa hodí dobré víno a pečivo. Dali by ste si?

 

2

Lahodné mäso kraba poznali už dávni piráti na cestách okolo sveta

 Krabie mäso je vyhľadávanou pochúťkou v krajinách po celom svete, obvykle v prímorských oblastiach. Mäso z kraba je populárne najmä pre svoju lahodnú chuť, jemnú konzistenciu a sladkastú chuť. Tí, ktorí už ochutnali kraba, nedajú na toto netradičné jedlo dopustiť. Netreba si ho však mýliť s krabími tyčinkami, ktoré sú len napodobeninou a s krabom nemajú nič spoločné. V skutočnosti ide o mäso z tresky. Krabie mäso poznali už piráti na dávnych lodiach, pre ktorých boli morské plody jednou z ich hlavných spôsobov obživy. Často lovili krabov, ktorí sa vyhrievali na skalných útesoch v morskom príboji. Krabie mäso sa je buď samotné, prípadne s rôznymi druhmi cestovín, alebo sa pridáva do šalátov. Krabie mäso je pre svoju lahodnosť vhodné priam do všetkých jedál a v niektorých prípadoch sa pridáva aj ako mäso do omeliet.

 

3

Rebierka sú pochúťkou mužov, ktorí sa neboja zašpiniť si ruky

 Všetci to poznáme. Lahodne vyzerajúce rebierka z bravčového, na ktoré máme všetci vždy chuť. Poliate dobrou omáčkou s knedľou či rôznymi druhmi pečiva. K tomu veľké pivo a hostina je na svete. Avšak, najedol sa už niekto niekedy z rebierok? V podstate si kupujete kosti, ktoré okusujete. Rebierka sú skutočnou pochúťkou každého, kto sa nebojí zašpiniť si ruky. Často ich jedávame so zeleninou, hranolčekmi, kyslými uhorkami alebo len tak. Veľmi dobre k nim ide barbecue omáčka alebo jednoduchá horčica, ktorá však môže prebiť ich lahodnú chuť. Rebierka nepatria k tým najdrahším jedlám, ktoré môžeme nájsť v menu luxusnej reštaurácie, no objednajte si k nim veľa jedla alebo veľa piva. Nečakajte, že sa z rebierok najete, jedine, že by ste mali radi aj kosti :).