Falošní smetiari opäť vinšujú šťastný nový rok, stretli sme ich v centre Bratislavy

0
1285

Každoročný fenomén, vinšujúci smetiari, bol pre nás doteraz známy len z reportáží a médií. Dnes sme boli v centre Bratislavy, keďže sme chceli zaniesť oneskorené darčeky a čuduj sa svete, keď sme sa dostali do jedného z vchodov, počuť vresk, krik a vadenie sa dvoch mohutných hlasov. Keď hlasy zišli dole a my sme radšej po schodoch nešli, dole zídu dvaja Rómovia jeden v sivých montérkach, druhý v zelenooranžovom mundúre spoločnosti OLO, bratislavských odvozcov odpadu a so slovami „Jéééj, dobrý deň vedúci, neboli ste doma tak sme vám sceli zaželac všedko dobré do nového roku…“ i núkal mi pravicu v úrovni mojej s taškou. Ja mu na to „No to určite“ s tým že som čakal pre malé obkľúčenie pokojne aj okradnutie, či bitku. Že sú to tí slávni falošní smetiari mi zaplo až keď sa otočili a šli aj so vzďaľujúcim sa logom preč.

Títo falošní smetiari nebudú sami
Podvodníci, ktorí sa vydávajú za smetiarov, tých čo práve vám odvážajú celý rok odpad a zaslúžili by si aspoň na konci roka nejaký ten peniaz, ako sami tvrdia, majú pracovný odev nevedno odkiaľ. Možno si ho kupujú od zamestnancov, od bývalých zamestnancov, alebo požičiavajú. Dokonca sa pri zvončekoch predstavujú ako „Odvoz a likvidácia odpadu“ či len stroho „Smetiari“. Nuž a čo chcú? Zaželať vám všetko dobré do nového roku, poukázať na ich strašnú robotu. Samozrejme v skutočnosti tomu tak nebude, tých smetiarov tam nikdy nikto nevidel, dokonca ani pán, ktorý skutočným smetiarom otvára bránku ku kontajnerom. Nuž neboli to typickí smetiari z článkov a reportáží, ale tváre nové, jeden mladý okolo 28 rokov s mierne brčkavými vlasmi so zvláštnym výrazom, druhý starší a viac pri sebe s krátkymi vlasmi v šedom mundúre.

Centrum Bratislavy
Dajte si teda na nich pozor a určite im neverte príbeh o tom, že sú to smetiari, ktorí prišli len zavinšovať. Tak ako to mohli byť falošní smetiari, to mohli byť aj falošní falošní smetiari s úmyslom k vinšu pridať aj niečo extra. Momentálne sa pohybujú medzi ulicami Krížna, ulici 29. augusta, Špitálska až Lazaretská.