Facekini, kúpacia pokrývka celej hlavy chráni Číňanky pred opálením

0
1455

V čínskom pobrežnom mestečku Qingdao majú naozaj neobvyklý trend. Kúpacie čiapky a plavky sú bežnou výbavou na plavárňach, no práve tu prišli už pred niekoľkými rokmi na novinku, ktorej hovoria Facekini. Tento rok je to už ale doslova lokálny hit. Zakrýva celú tvár a len niekoľko otvorov na uši, nos, ústa a oči narušujú inak v podstate fantomasovský vzhľad. Variácie farieb a prípadných výstupkov sú rôzne. Kúpacie návleky na tvár využívajú najmä ženy.

Ochrana svojej bielej krásy
Biela pokožka je symbolom krásy a čistoty. Kým u nás sa chodí k moru, aby sa človek opálil a užil si ho, Číňanky z tohto mesta sa opáliť nechcú a tak používajú ochranu pred slnkom. Podľa ďalších médií, ktoré tiež o tejto zaujímavosti informujú si miestne ženy populárnu a hojne predávanú pokrývku hlavy pochvaľujú aj pre jej schopnosť chrániť pred popŕhlením morskými živočíchmi. Len je trochu zvláštne, že tvár neriešia, ale obrysy opálenej čiapky im na hrudi a krku nevadia…

(zdroj ilustračnej fotografie – video nižšie) Podarilo sa mi nájsť jedno maďarské video z roku 2009, kde ešte neprepukla táto mánia. Ale je pravdou, že tu ani príliš ľudí na pláži niet. Akosi je totiž základom videa to, aké sú mladé Číňanky očarené Európankou a každá sa s ňou chce vyfotiť.