Drahé automobily na Gumball 3000 sa len tesne vyhnú Slovensku

0
4820

Gumball 3000 drahé autá vozidlo automobilNeoficiálne preteky, či skôr jazda pýchy, dnes vyráža z poľského Krakova, bude prechádzam Českom a skončí vo Viedni. Jazda Gumball 3000 ako sa volá neoficiálne sústredenie a spoločná jazda Európou tých najdrahších a najkrajších áut z celého sveta, je podujatím skôr pre vybraných a tento rok ide už o 15. ročník.

Teda pre majiteľov naozaj drahých áut, špeciálnych edícií, šialených úprav a vôbec pýchy na štyroch a viac kolesách. V nedeľu sa preteky spustili v dánskej Kodani, odkiaľ vyštartovalo viacero „pretekárov“, cez Škandináviu a Rusko prešli do Poľska, cez Čechy – Ostravu, Brno, Mikulov a následne až na juh na Viedeň. Plánovači tejto okázalej akcie celkom vynechali Bratislavu. Polícia je samozrejme v pozore všade tam, kde sa stretnutie majiteľov drahých vozov odohráva. Práve fakt, že majú silných niekoľko stoviek koní pod kapotou mnohých núti šliapať viac na plyn. Zaujímavosťou je však pri spotrebe mnohých z nich tankovanie na jednotlivých zastávkach. Pumpy musia mať naozaj veľkú radosť. Nad Ostravou lietajúci policajný vrtuľník už monitoruje celú akciu.

Video z Kodane:

Aký je ďalej plán?
Na 23. mája bol naplánovaný úsek od Technického múzea v Krakowe do Volksgartenu vo Viedni. Už zajtra 24. mája sa plánuje cesta do Verony v Taliansku a následne o 23:00 by podľa plánu mali doraziť do Monte Carlo v Monaku. 25. mája sa o 21:00 koná v klube Amber Lounge v Monaku veľká oficiálna párty, tak nech si pracháči teda užívajú a celú akciu si nechajú, ak im Slovensko, či vlastne ani Čechy nestoja za jedinú zastávku.