Dovidenia leto, ochladilo sa a aj vietor zosilnel

0
1575

Mračná v BratislaveOd včerajšieho dňa sa minimálne celé západné Slovensko mohlo rozlúčiť s letom, pretože podľa predpovedí nastalo obdobie veterna a dažďov. Je to tak. Včera v Bratislave sa už poobede začalo rapídne ochladzovať, búrka bleskovica zasiahla napríklad Čadcu, neminula Žilinu, pršalo a silný vietor bol aj v Novom Meste nad Váhom. Cez víkend má byť ešte pekne, no horúčavy to už nebudú.

Silný vietor
Chudáci stavbári v okolí Trnavskej ulice v Bratislave pri nemenovanom supermarkete. Dnes ráno prišli na pracovisko a istotne nenašli všetko tak, ako to nechali. Ešte včera ráno ich oplotenie lietalo od silného vetra po okolí, čo aj hneď ratovala čata upratovačov. Silný vietor polámal niekoľko stromov na viacerých miestach. Vo vzduchu lietal prach, odpadky, smeti aj listy, ktoré začali pomaly zo stromov odpadávať. Schytať do oka alebo do hlavy niečo poletujúce vo vzduchu bolo pomerne ľahké. Aj autá , či skôr ich vodiči si už budú musieť začať zvykať na silnejší vietor. Ej veru aj nás dnes riadne hádzalo.

Zdravie
Zdravie, podľa mnohých to najdôležitejšie, dostáva zabrať. Meteosenzitívni ľudia začínajú mať od včera komplikácie. Včera sa mi podarilo overiť si, ako toto počasie vnímajú pacienti v jednej zo severoslovenských nemocníc. Už podľa názoru jedného z lekárov internistov je zhoršené počasie badateľné na zdraví ľudí, ležiacich na jeho oddelení. Nachladnutia a bolesti kĺbov sú len minimum. Nuž a aby som nezabudol, reuma a spomínané kĺby v žiadnom prípade nie sú doménou starších ľudí. Ak sa aj mladí sťažujú na takéto komplikácie, ešte stále sa stretávajú s neprimeraným výsmechom okolia, že „jaká výhovorka!“ a pritom problém skutočný.