Domáci tehotenský test: ako otestovať, či ste tehotná doma?

0
30540

Spôsobov, ako zistiť, či je žena tehotná pozná aj slovenská história mnoho. Niektoré sú zvláštne a neisté, iné sa skrátka spoľahnú na metódy z lekárne, či supermarketov. Zaujímavosťou je, že niektoré spôsoby bez použitia overených a uznávaných metód, predsa len majú dobré výsledky a zaužívanosť. Tu je niekoľko z nich, ktoré sú na webe známe, no určite nezaškodí v tomto prípade dôverovať skôr moderným prostriedkom. Pre zaujímavosť….

Tehotenstvo sa prejavuje v malej miere už po pár hodinách od počatia a následne vo vyššej miere výskytom látky známej ako HCG v moči. Tehotenské testy potvrdia tehotenstvo na základe nálezu HCG v moči a preto je výsledok len jeden. TEHOTNÁ, alebo NIČ (HCG je v moči, alebo nie je.) Látky, ktoré dokážu reagovať s HCG však nemajú byť len tie z lekárne, ale aj napríklad dostupné v prírode.

Púpavove listy
Jeden z receptov hovorí, že je možné ocikať púpavové listy. Nazbierajte ich na viacerých miestach lúky, nie len na jednom mieste. Napríklad 30 rôznych listov rôznych veľkostí a veku. Po styku s močom sa majú niektoré z nich zafarbiť na červeno. Malo by ísť o mierne zafarbenie len an niektorých lístkoch a napríklad len na okrajoch.

Bieliace prostriedky
Niektoré bieliacie prostriedky majú reagovať pri styku s močou, v ktorom je vyšší obsah HCG.

Americký PineSol
V USA je známy čistiaci prostriedok, ktorý sa k nám nedováža, s názvom PineSol. Používajú ho niektoré najmä nesmelé mladé mamičky v domácom recepte, ako zistiť tehotenstvo. Stačí malé množstvo prípravku a moč s HCG a zmení farbu na viac červenú. Iné zdroje uvádzajú fialovú.

V každom prípade nemáme ani jeden recept otestovaný a preto ich spomíname len ako zaujímavosť známu z internetu. Pokiaľ sa vo vašom tele objavuje HCG, nemusí vždy ísť len o tehotenstvo. Môže napríklad nastať aj problém, ktorý nemá s tehotenstvom nič spoločné a preto je dobré pri rôznych zmenách a neznámych bolestiach určite vyhľadať lekára a nespoliehať sa len čisto na tehotenstvo. V každom prípade pri zistení gravidity sa odporúča návšteva gynekológa, aby potvrdil, alebo vyvrátil toto zistenie a zhodnotil zároveň aj rizikovosť.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ