Domáca kozmetika: Vyrobte si pleťový púder

0
5505

Dnes je už možné kúpiť si v obchode naozaj všetko, ale niekedy človeka poteší oveľa viac, keď si to, čo potrebuje, dokáže pripraviť aj sám doma – vlastnými rukami a vlastnou kreativitou.

domaca kozmetika

Dnes vám prinášame recept na pleťový púder, ktorý sa kvalitou vyrovná drahým komerčným značkám, ale bude vás stáť len niekoľko centov. Zabráni vzniku mastných škvŕn počas dňa a dodá vašej pleti jasný a zamatovo matný vzhľad.

Domáci pleťový púder si môžete veľmi jednoducho pripraviť priamo vo vašej kuchyni. Potrebujete tieto suroviny:

– kukuričný škrob

– kakaový prášok

Je to naozaj všetko, čo potrebujete. Pomer surovín si namiešajte podľa odtieňa vašej pleti a vkusu. Začnite dvomi plnými lyžicami škrobu a postupne pridávajte kakao v malých dávkach čajovými lyžičkami. Pre svetlý fototyp budete potrebovať orientačne dve až tri čajové lyžičky. Odtieň púdru samozrejme môžete stále upravovať tak, aby vám sadol presne na mieru.

Obe suroviny poriadne premiešajte, až kým prášok nemá konzistentnú farbu. Púder uchovávajte v uzatvárateľnej nádobke a na tvár nanášajte štetcom na púder.

Používaním domácej kozmetiky ušetríte peniaze a zároveň neprídete o kvalitu. Púder vyzerá veľmi prirodzene a rozdiel nespoznáte ani na slnečnom svetle.

Zdroj: mycrazyblessedlife.com