6 trikov, ako ohúriť na fotkách

0
2265

Myslíte si o sebe, že nie ste fotogenickí, a zakaždým, keď niekto vytiahne svoju novú zrkadlovku, unikáte, aby ste zachránili záber? S týmito jednoduchými trikmi budete hviezdami na každej jednej fotografii!  

Lekcia prvá: Spoznajte svoje kvality

Prvý nástroj, ktorý budete potrebovať na precvičovanie, je zrkadlo. Aj keď sa ho mnohí snažíme v značnej miere počas dňa obchádzať, momentálne nám môže byť nápomocné. Skúste sa pred neho postaviť a pracovať so svojou mimikou a držaním tela. Skúmajte črty svojej tváre pri rôznych myšlienkach, majú obrovský vplyv na vašu mimiku a reakcie. Ohodnoťte, v ktorej pozícii sa cítite najsebavedomejšie a najpohodlnejšie. Nebojte sa sami odfotiť alebo o pomoc požiadať svojho známeho. Zábery, na ktorých pôsobíte strnulo, zaručene nebudú tými, ktorými niekoho ohúrite. Pozorujte svoje nedostatky a poučte sa z nich. Vďaka tomuto prieskumu odhalíte, ktoré pozície sa vám hodia najviac.

Pred každým fotením myslite na to, čo môžete pre seba urobiť, aby ste sa cítili lepšie. Upravte si vlasy, nechty, nakrémujte sa, ženy sa môžu nalíčiť… Niektorí venujú pozornosť farbe svojho tela a navštevujú pred fotením solárium či fitnescentrum. Je na vás, či pozornosť venujete svojmu outfitu, alebo prirodzenosti, ktorá z vás vyžaruje.

Lekcia druhá: Spolupracujte so svetlom a farbami

Najlepšie fotografie vznikajú v poobedňajších hodinách alebo pod mrakom, keď slnko nevrhá veľký tieň. Ak nechcete, aby vám bolo vidieť každú jednu vrásku, nech fotograf radšej zabudne na používanie interného blesku. Na čo však netreba zabúdať, je púder na tvár, ktorý zabráni zbytočnému lesku.

Pokiaľ sa fotíte v interiéri, vyhnite sa červenému kobercu, žltým a zelených stenám, ktoré vám ovplyvnia farbu tváre.

Lekcia tretia: Foťte zhora

Každý dobrý fotograf vie, že pokiaľ vás odfotí trochu zhora, opticky vás to zoštíhli, predĺži sa vám trup a budete pôsobiť mladšie a pružnejšie. Postava sa vám vizuálne predĺži, aj keď sa oblečiete iba do jednej farby.

Lekcia štvrtá: Využívajte doplnky

Pokiaľ hľadáte oporu, pokojne si pri fotografovaní nechajte v ruke svoju kabelku, robia to aj tie najväčšie celebrity. Kabelku si k sebe nežne priviňte, ale pozornosť venujte objektívu. Ak ste budúca nevesta, oporou vám môže byť aj svadobná kytička, ktorá sa uchopuje najskôr do pravej ruky, potom do ľavej, aby bolo vidieť aj snubný prsteň. Kyticu sa snažte držať v takej výške, aby vám nezakrývala dekolt alebo šperky, ruky majte mierne ohnuté. Ako doplnky sa však bežne využívajú aj dáždniky, kufríky, vtipné okuliare, klobúky a i.

Zaujať môžete aj svojimi topánkami. Pokiaľ ste nižšia, topánky na podpätkoch vás nádherne na zábere predĺžia. Výšku skvele nafingujete aj vtedy, keď si dáte ruky za hlavu. Pamätajte, že vám musí byť vidno prsty. Ak sa nemôžete pochváliť sexi postavou, vysokými podpätkami docielite, že budete pôsobiť štíhlejšie. Ak obľubujete lodičky, nebojte sa v sede prekrížiť nohy na „chlapský“ spôsob, budete pôsobiť sebavedomo. Skvelým doplnkom môže byť aj váš úsmev, avšak myslite na to, že časom môžete skĺznuť do stereotypu a vaša tvár nadobudne veľmi umelý výraz. Snažte sa pôsobiť čo najprirodzenejšie a umožnite svojim očiam, aby sa smiali tiež, vtedy to bude dokonalé. Vyhnite sa jedeniu, pitiu a známej „duck face“.

Lekcia piata: Pracujte s rukami a nohami

Pamätáte sa na fotografie, na ktorých vaši starí rodičia a rodičia stáli stroho vedľa seba, narovnaní, s rukami pozdĺž tela a nohami ako pravítko? Staré rodinné albumy majú svoje čaro, pokiaľ chcete vidieť, ako sa zmenila doba a ľudia. Keby v tom čase vedeli, že aj obyčajná práca s rukami či nohami dokáže spraviť zázraky, na každej fotografii by sa snažili využívať tieto drobné finty. Smelo by si dali ruku/ruky do polovice bokov, aby nepôsobili stŕpnuto a konzervatívne, alebo by si prekrížili nohy v členkoch, čo by im opticky ubralo pár kíl. Členky môžete prekrížiť, aj keď pózujete postojačky. Stojte tak, aby chodidlá vašich nôh boli umiestnené kolmo na seba, s jednou nohou trocha viac vpredu. Ruky držte v otvorenej pozícii, neprekrižujte si ich, ani keď vám je zima. Snažte sa pred sebou nič nedržať, aby ste medzi vami a fotografom nevytvorili pomyselnú bariéru.

Lekcia šiesta: Nakloňte hlavu alebo zdvihnite bradu

Tvár nastavená priamo na objektív bude pôsobiť rozšírene. Pri pózovaní skúste trocha nakloniť hlavu, nebojte sa pracovať so svojím krkom a jeho líniou. Navyše vaša tvár nadobudne milší výraz, ktorý bude účinný s úsmevom alebo aj bez neho. Pokiaľ hlavu trocha nadvihnete, vyriešite tým problém s dvojitou bradou. Pozor, ak si neprajete pôsobiť namyslene, čeľusť posuňte nadol.