Denník nevesty štvrtá časť: Tie najlepšie nápady

0
2682

druzicky

Čoskoro vypukne svadobná sezóna v plnom prúde, a ak plánujete aj vy váš najkrajší deň, skúste pouvažovať o týchto nápadoch. Sú možno trochu nekonvenčné, ale sú príjemnou zmenou a oživením klasických tradícií. Vyčnievajte z radu a prekvapte vašich hostí niečím iným ako typickým svadobným klišé.

Žiadna marcipánová svadobná torta

Ak plánujete svadbu v lete, sú aj omnoho lepšie dezerty ako klasická torta s krémom a marcipánovými ružičkami. A čo poteší ľudí najviac počas horúcej letnej noci? Zmrzlina! Alebo ovocný sorbet. Čokoľvek chladené, osviežujúce. Pripravte luxusný výber zmrzlín, ktorý si môže každý hosť nakombinovať sám podľa chuti, alebo poproste personál, aby chladený dezert efektne naservírovali do misiek. Alternatívou sú aj obľúbené mini cheesecakes alebo palacinkový, či waflový bufet. K palacinkám a waflám stačí položiť ovocie, šľahačku a rôzne polevy.

Kniha hostí trochu inak

Na svadbách býva zvykom, že všetci hostia niečo napíšu do veľkej knihy pre novomanželov, obvykle blahoželanie. Skúste túto tradíciu posunúť na vyšší level. Každému hosťovi pripravte k jeho miestu buď malú kartičku, alebo drevenú doštičku – čokoľvek, na čo sa dá písať. Počas večera ich poproste, aby na kartičku napísali nejakú radu do manželstva, overenú „fintu“ alebo nápad na rande. Potom len určite miesto, kde to majú odniesť. Vy si to pozrite buď hneď na budúce ráno, alebo si to nechajte ako darček na vaše prvé výročie.

A čo svadobné dary?

Táto otázka trápi najmä hostí. Trafiť sa do vkusu je niekedy naozaj ťažké. Tak im trochu pomôžte! Buď im k pozvánke priložte papierik so slušnou prosbou, že naozaj nemusia nosiť žiadne dary, ale ak chcú, tak vás môžu podporiť finančne. Na internete nájdete veľa vtipných a nevtieravých básničiek, ktoré to povedia za vás. Ak však máte jasno v tom, aké dary by ste potrebovali alebo chceli dostať, dajte to svojim hosťom vedieť. Buď vytvorte jednoduchý web, alebo súkromnú skupinu na Facebooku len pre svojich hostí. Tam vložte všetky položky alebo linky na e-shopy s produktmi, ktoré vás potešia. Hostia ich objednajú buď priamo z internetu, alebo vám môžu dať finančnú sumu, ktorá zodpovedá konkrétnej položke. Hosťom tak odpadne jedna veľká starosť s výberom a je isté, že sa trafia presne do čierneho.

dezert- tipy na svadbu - clanok

Vaša história lásky

Chcete, aby vás vaši hostia lepšie spoznali? Nechajte ich nahliadnuť do histórie vášho vzťahu. Na každý stôl alebo na viditeľné miesto umiestnite plagáty, kde zaujímavou grafickou formou, aj s fotkami, spracujete časovú os vašej lásky. Dátum vášho prvého stretnutia, prvého rande, nejakej výnimočnej udalosti, požiadania o ruku atď. Nechajte vašich hostí, aby vás spoznali aj z iného uhla pohľadu.

A čo družičky?

Ako prvé zvážte, kto by vám mal ísť za družičky. Po druhé, čo si oblečú? Urobte kompromis. Nenúťte vaše družičky, aby si obliekli presne také šaty, ako si predstavujete. Cieľom je, aby ich spájal spoločný prvok, ale aj to, aby sa cítili pohodlne a vo svojej koži. Môžete im navrhnúť, nech si kúpia šaty, aké chcú, ale musia byť napríklad svetlomodré, bodkované či pásikované. Nebudete ich tak limitovať strihom, ktorý im nepasuje, alebo farbou, ktorú nemajú rady. Ak ste nevesta „porušiteľka pravidiel“ oslovte aj vaše babky, nech sa pridajú k vám a nech sú aj ony družičky. Najmä, ak sú vaše babky veselé, vtipné a spoločenské. Neviete si predstaviť, akú zábavu a dobrú atmosféru vie vytvoriť jedna žoviálna dáma v rokoch. Či už počas chystania na svadbu, alebo počas nej. Nehovoriac o tom, že tým vašu starú mamu veľmi poctíte a dojmete, keď bude môcť stáť pri oltári s vami a podať vám vreckovku.

Čo je hlavné? Či už si zvolíte niečo netypické, alebo zostanete verná tradíciám, všetko si to užite. Nech to stojí za to!

Prvá časť   Druhá časť   Tretia časť