Denník nevesty druhá časť: Na čo nesmiete zabudnúť

0
2124

dennik nevesty

Deň D sa blíži a vy nemôžete spať, lebo sa bojíte, že ste si na niečo nespomenuli? Mnohé budúce nevesty chytá panika, vás sa to však týkať nemusí. Určite máte zabezpečené všetky hlavné veci, ako sú DJ, koláče, svadobný fotograf či kvety. Tu je však pár svadobných „vychytávok“, ktoré keď zakomponujete do vášho veľkého dňa, stane sa nezabudnuteľným! A to nielen pre vás!

Fotostena

Nechajte si navrhnúť a vytlačiť veľký plagát s rozmermi 2,5 × 3 metre. Na tomto plagáte môžu byť vaše mená, dátum alebo len jednoduché obrázky. Nalepte ho na dobre osvetlené miesto a fotostenu máte hotovú! Keď bude čas fotenia sa s hosťami, všetkým zostane spomienka v podobe originálnej fotky akoby z celebritného prostredia. Pokiaľ to dovoľujú okolnosti, zabezpečte si na miesto, kde bude hostina aj kvalitnú tlačiareň a fotopapier. Tak môžete hosťom rovno počas večera porozdávať spoločné fotky s vami pri fotostene.

Darčeky

Pripravte pre vašich hostí niečo milé, malé hneď na úvod! Nech každého na jeho mieste čaká prekvapenie. Môžete dať vyrobiť lentilky vo farebnej kombinácii vašej svadby, malý koláčik v tvare svadobnej torty alebo mini balíček prvej pomoci na párty – náplasti (po nekonečnom tancovaní), vreckovky (na slzy šťastia), niečo sladké a prípadne vaše fotky (aby nik nezabudol, koho deň to bol). Keď toto hostia uvidia hneď po svojom príchode, určite ich to príjemne poteší a pomôže im to nadviazať konverzáciu pri stoloch, ktorá sa niekedy rozbieha len veľmi ťažko.

dennik nevesty 2

Prskavky a lampióny

Keď odbije polnoc, pozvite svojich hostí von a spravte si malý súkromný ohňostroj alebo len každému rozdajte prskavky, ktoré všetci spoločne zapálite na oslavu vášho oficiálneho prvého dňa, kedy ste sa stali pani. Okrem čarovnej atmosféry sú hostia s prskavkami námetom na krásne zábery do svadobného videa. Ak by ste najradšej novinu o vašom veľkom dni vyslali do nebies (doslovne), nakúpte pre hostí veľké lampióny šťastia. Vy a manžel vypustite prvý a potom všetci ostatní. Bude to nezabudnuteľná chvíľa, keď sa budete so všetkými blízkymi pozerať na nočnú oblohu, v ktorej sa postupne strácajú vaše lampióny.

Niečo pre detičky

Pre tých najmenších je svadba niekedy riadny „zaberák“. Najmä všetky oficiality ako príhovory, alebo čakanie na jedlo. Pripravte malý stolík pre deti, kde si budú môcť kresliť alebo sa hrať jednoduché hry. Ich rodičia sa vám určite poďakujú.

dennik nevesty 3

Dve kytice

Prečo dve? Mnohým nevestám je ľúto, že už nikdy neuvidia svoju kyticu, keď ju hádžu slobodným kamarátkam… Ak si chcete vašu svadobnú kyticu predsa len nechať a napríklad aj vysušiť a odložiť si ju na pamiatku, nechajte si vyrobiť dve identické kytice. Jedna zostane vám a druhú môžete hodiť.

A na záver – bavte sa!

Na toto nemôžete zabudnúť, ani keby sa niečo pokazilo a nebolo presne podľa vašich predstáv. Nenechajte sa ničím znechutiť, veď je to predsa váš jedinečný, vysnívaný deň!

Prvá časť   Tretia časť