Danube Wings dnes zrušili, spojenie Bratislava – Košice definitívne končí

0
1559

Danube WingsPredposledná slovenská letecká spoločnosť pre osobnú prepravu, ktorá lietala v slovenskom vzdušnom priestore, dolietala. Dnes ohlásila svoje zrušenie, všetci zamestnanci boli prepustení a podľa medializovaných informácií zástupcovia firiem nekomunikujú. Lietadlá sa nedávno objavili v ponukách na predaj a po zrušení linky Bratislava – Košice, sme dúfali, že sa objaví po čase opäť v novej podobe a s novými cenami. Informáciu o ukončení fungovania zverejňujú aj oficiálne stránky spoločnosti na: http://www.danubewings.eu/

Košice – Bratislava definitívne končí
Leteckú spoločnosť, ktorá bola pre všetkých známa s flotilou modrobielych vrtuľových menších lietadiel, mnohí využili prevažne vďaka linke Bratislava – Košice. Jej problém bola vysoká cena za letenku, ktorou sa určite nepodarilo pritiahnuť na tento druh dopravy dostatok záujemcov. Aj napriek tomu, že autom trasa trvá aj 7 hodín a letecky necelú hodinu a aj napriek mnohým výhodám tohto druhu dopravy ju využívali najmä firmy a majetnejší ľudia s vyššími finančnými možnosťami a nutnou úsporou času. V dosahu našej redakcie sme sa stretli s cestujúcimi na tejto linke výhradne v prípade firiem, kedy cena leteniek bola skôr vecou firemného účtovníctva. Zrušením tejto linky však nastáva práve pre zamestnancov niektorých firiem problém. Aj preto vítame akékoľvek nové pokusy o zriadenie leteckej spoločnosti, alebo spustenie vzdušného prepojenia medzi oboma metropolami.

Poslednou zostávajúcou je Air Explore
Napriek medializovaným informáciám o tom, že Danube Wings bola poslednou spoločnosťou, nezabúdame na Air Explore, leteckú spoločnosť so sídlom v Bratislave, ktorá disponuje troma lietadlami. V nej je pilotom aj Vratko Rohoň z Iné Kafe. Lietadlá prenajíma, alebo sama prevádzkuje.

Na Slovensku nám v priebehu posledných rokov skrachovalo Air Slovakia, Sky Europe, Sirocco Aviation, Seagle Air. Vo vzduchu sa drží aj zopár drobných spoločností zameraných na šport, turistiku, alebo hospodárstvo.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ