Premiéra filmovej ukážky pokračovania Bohumila Stejskala a Dedictví aneb K*rvaseneříká

0
1649

Dedictví aneb k*rvaseneříkáBohumil Stejskal je jedna z najslávnejších filmových postáv českej kinematografie. Mnohí si mysleli, že neopakovateľnosť filmu K*rvahošigutentág nedovolí oživiť postavu Bohumila Stejskala. Už prvý film však vo svojom závere ponúkol nový príbeh, keď naznačil druhé dedičstvo z Argentíny. Dlhoročné prípravy sa však nakoniec predsa len dostávajú do prvej ukážky a vo februári budeme mať možnosť vidieť v kinách pokračovanie. Predbežne sa hovorí o českých kinách, no na Slovensku veríme, že čakať pridlho nebudeme. Pokračovanie príbehu moravského dediča tentoraz nesie názov Dedictví aneb k*rvaseneříká.

Stretneme množstvo hereckých tvárí, ktoré už majú mnohé za sebou, okrem toho aj skutočnú dcéru Bolka Polívky, herca, bez ktorého by to nešlo a ktorý vďačí práve postave Bohumila Stejskala za svoju najvýraznejšiu postavu. Medzi hereckými menami budeme môcť vidieť Dagmar Havlovú v úlohe Vlastičky (ako ducha, ktorý Bohuša bude komandovať a radiť mu), Arnošta Goldflama v úlohe „frňákového“ Arnošta, a ďalej uvidíme hercov: Jitka Čvančarová, Anna Polívková, Karel Heřmánek, Ivana Chýlková, Milan Lasica a ďalšou veľkou hviezdou bude Karel Gott.

Film nebude prístupný deťom, keďže slovník v ňom je podobný ako v kultovej jednotke… Teraz sa už dá pôvodný film nazývať jednotkou. Uvidíme, či len v poradí, alebo aj v kvalite.