Tak toto sú naozaj absurdné dane

1
2609

Ak sa rozčuľujete denne nad tým, že musíte platiť dane, pričom niektoré z nich sa vám zdajú naozaj absurdné, potom je tento článok práve pre vás. Prinášame vám niekoľko absurdných daní, nad ktorými budete točiť hlavou.


Tip redakcie: Dnes oslavujeme: Deň škaredých vianočných svetrov


Daň za kravské plyny

V roku 2008 sa Estónsko rozhodlo žiť ekologickejšie, čomu nasvedčuje aj ich daň za kravské plyny. Zrejme mali pocit, že kravy uvoľňujú príliš veľa metánu a tak sa rozhodli túto prirodzenú a neovplyvniteľnú činnosť zdaniť. Čo je však zaujímavejšie, na iné zvieratá sa táto daň nevzťahuje. Znamená to, že ošípané a iné farmárske zvery vypúšťajú podstatne menej metánu do nášho ovzdušia?

42132152 - cow on a summer pasture

Daň za slnko

Túto daň sa rozhodol vyberať krásny slnečný ostrov s názvom Baleárske ostrovy. Za pobyt na tomto ostrove (bez ohľadu na to, či ste iba turista alebo domáci), musí každý zaplatiť cca 1€ za deň pobytu na tomto ostrove. Každý rok má tento štát okolo 10 miliónov návštevníkov, čo predstavuje 10 miliónov eur v prospech štátu.

59458407 - friends enjoying barbecue time in the nature.

Daň za grilovanie

Viete si predstaviť, že by ste museli platiť daň za grilovanie na svojej záhrade? Obyvatelia Valónska od apríla 2007 nemajú na výber. Miestny politici sa takouto absurdnou daňou rozhodli bojovať proti globálnemu otepľovaniu, nakoľko sa počas takejto záhradnej aktivity uvoľní až 100g oxidu uhličitého. Kto by sa v takomto prípade priznal k záhradnej grilovačke? Práve to bol dôvod, prečo nad Valónskom hliadkuje vrtuľník s tepelnými kamerami, ktorý odhalí vašu záhradnú párty. Čo je však horšie, nejde len o nejakú malú sumu. Hovoríme tu o 20€ za každú grilovačku. Myslím si, že si obyvatelia svoje grilovanie dvakrát rozmyslia.

 

1 komentár

  1. Pekné príklady toho, že dnes sa nedá hovoriť v Európe o demokracii, pretože demokracia to je vláda väčšiny, ergo politici zastupujú záujmy občanov. V Estónsku však zjavne ide vláde o prosperitu zahraničných obchodných reťazcov a dovozcov mliečnych výrobkov, aj na úkor vlastných obyvateľov. A tie „svine valónske“ asi málo chodia do reštaurácií a málo tam míňajú za jedlo, keď im zdanili grilovačku vo vlastnej záhrade. Najvyšší čas na zmeny v Európe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ