Ďalšie varovanie pred podvodom na Facebooku

2
3697

Facebook hlavné stránky sociálnej sieteAby to nestačilo, po minulých upozorneniach je tu ďalšie. Na Facebooku sa to len henží podvodníkmi viac a viac. Skupiny, ktoré sú vytvorené výhradne pre účely podvodu a zámerného klamstva sa tešia stále obľúbenosti. Nie ale preto, že by niečo prinášali, ale preto, že sa mnohí do skupiny zapoja, aby sa neskôr mohli po splnení absurdnej podmienky tešiť z výhod. Podmienky poslať pozvánku aj všetkým priateľom. Lebo až vtedy to bude funkčné? No to ma podržte… Stránky Fejsbuk.net priniesli opäť rozbor ďalšieho podvodníka na Facebooku, podobne ako minulý týždeň. V niekoľkých bodoch vám predstavia aktuálny problém. Body jedna a dva vám môžeme dnes predstaviť aj priamo tu.

Najmä nováčikovia teraz pozor. Sklameme všetkých (niekoľko stotisíc ľudí na Slovensku a v Čechách), že na Facebooku je nemožné zistiť to, kto sa na vás pozerá a kto nie. Skupín, ktoré vám toto sľubujú je niekoľko desiatok, a podobajú sa na rovnaké klamstvá a podvody ako zmena pozadia, filmy zadarmo a VIP facebook. Sprostosti, ktoré ľudia navymýšľali vznikli pre jediný dôvod – ZISK. A práve tým, že sa do skupiny pridáte, k nemu dopomáhate celkom cudzím podvodníkom. A to každý jeden. Ako je to možné?

Funkcia “kto videl môj profil” – presvedčte sa aj vy o podvode
1. Pozrite si svetlý príklad absolútnej absurdnej činnosti takéhoto podvodníka a sledujte krok za krokom to, čo vám presne vysvetlí o čo ide, že vôbec ide o podvod a že už viacerí naleteli. Napríklad skupina, ktorá má viac ako 200 tisíc členov a istotne aj niekoho z vašich priateľov na linke: http://www.facebook.com/pages/Kto-videl-moj-profil-na-facebooku-nova-funkcia-zdarma/108004859251715 – v žiadnom prípade sa nepridávajte ku skupine.

2. dobre si všimnite, čo má skupina na ľavom boku. Podmienky, že musíte stlačiť I LIKE IT (páči sa mi to) a ďalšiu podmienku, že je to nutné poslať všetkým. Akonáhle to všetkým pošlete, oni budú chcieť tiež využiť túto skvelú vec a uveria tomu, zopakujú rovnaký krok, ale nič sa nedeje, žiadna zmena, žiadna schopnosť, novinka nič. Ako je vôbec možné, že toľko ľudí uverilo podmienke pridať všetkých priateľov? Čo za to šlovek dostal? Absolútne nič.

Celý článok pozorne čítajte na spriateľených stránkach Fejsbuk.net

Comments are closed.