Ďalší podvodník na Facebooku láka na Samsung Galaxy zadarmo

0
2543

Tisíc krát môžeme upozorňovať na podvodníkov na Facebooku a predsa sa čoraz viac a viac darí jednotlivcom ľudí oklamať absurdnými, ba priam neuveriteľnými sľubmi o tom, že môžu získať Samsung len tak zadarmo. Obchody, kam dorazí veľká zásielka mobilov, si radi celú haldu nových balení odfotografujú a zdieľajú na svojich stránkach. Práve tieto fotografie radi sťahujú špekulanti, ktorí vymyslia absurdný text o výhre jedného z nich a s ukradnutou fotografiou potom vytvárajú falošné súťaže a stránky na Facebooku. Znie to lákavo, avšak bez akéhokoľvek popisu, štatútu súťaže, podmienok, ale aj sponzora, ktorý musí byť vždy, pretože „výhry“ neprídu len tak samé od seba z modrého neba.

Aktuálny prípad na Facebooku a tisíce obetí

Šialenec, ktorý prichádza s „geniálnym“ plánom oklamať tisíce ľudí, potrebuje veľké lákadlo. Najčastejšie je to úspešný mobil, alebo elektronika. Nový iPhone, Samsung Galaxy triedy S vždy toho najnovšieho čísla. Takým je aj najnovší pokus, ktorý prilákal tisíce a tisíce obetí, ktoré uverili tomu, že naozaj mobil získajú. Viac ako 12 tisíc ľudí označilo, že s aim páči súťaž na tejto podvodnej stránke. Už teraz však ich nepozornosť umožnila vytvoriť stránku so schopnosťou zarobiť trojcifernú sumu autorovi tohto podvodu. Využíva pritom fotografiu ukradnutú na stránkach: Annuncia.it

Podvod na Facebooku - falošná súťaž

Podobné súťaže sú podvod, pretože:

  • Stránky neuvádzajú jasné pravidlá a štatút súťaže
  • Odkiaľ pochádzajú dané ceny? Neexistuje skutočný sponzor a chýba právna odvolávka. Aktuálne súťaž porušuje ochrannú známku minimálne štyrmi spôsobmi a Samsung o tom nemá ani poňatia.
  • Žiadna podobná súťaž nikdy neexistovala a nikdy nepriniesla skutočného výhercu.
  • Už v minulosti sa voči akýmkoľvek podobným súťažiam už rovno aj do budúcna ohradili samotné značky.
  • Fotografie sú kradnuté z iných portálov a skutočných obchodov. Stačilo si ich skopírovať a fingovať novú súťaž.
  • Za týmito súťažami stoja deti, neúspešné obchody a špekulanti. Podvodníci, ktorí potrebujú vytvoriť stránky s mimoriadnym počtom zdieľaní a vysokou viralitou. Tieto stránky sa následne výborne predávajú na (čiernom) internetovom trhu a aj priestor na nich je dobre predávateľný v prípade priamej ponuky záujemcovi o reklamu na úspešnej stránke.

Skúste upozorniť svojich priateľov, pokiaľ priveľmi dôverujú informáciám na Facebooku. V neznalosti a miestami až nepredstaviteľnej obmedzenosti rozpoznávať podobné špinavý hry jednotlivcov sa dá totiž dnes veľmi rýchlo prísť nie len o súkromie, ale aj o peniaze, či dôveryhodnosť. Tento druh súťaží je jedným z 10 najčastejších klamstiev, o ktorých sme písali len nedávno.