Dajme si trochu retra priamo na obrazovke nášho telefónu

0
1939

obesenec hra

Pero, vytrhnutý papier zo zošita a školská prestávka. K tomu jednoznačne patrila hra obesenec. Spomínam si, že sa obesenec hral aj cez školské hodiny, keď učiteľ zašifroval slovo z novej látky či opakovania a my, žiaci, sme hádali. Veď kto by si ho nepamätal? Hádali sme písmenká a za každú zlú odpoveď nás čakala pribudnutá čiarka na šibenici.

Alebo sa zapol Tetris a čo nasledovalo? Jasné, že hadík. A čo to bolo radosti, keď prišiel na trh s „fungel“ novým telefónom Nokia 3310 a mal aj HADÍKA. Pogumované tlačidlá čísiel 2 4 6 a 8 sme už zodreli tak, že sa nedali prečítať, pretože hadíka sme jednoducho „drtili“.

obesenec

Obesenec sa hral na papieri, hadík v telefóne, prípadne v Tetrise, no teraz to všetko môžete nájsť v kope. Pripomenúť si „časy nášho mládí“ a preniesť sa spomienkami o pár rokov naspäť si môžete aj vďaka aplikácii určenej pre Androidy s názvom HangmanSnake. Hadík a obesenec sa tento raz spojili do jedného a vznikla úplne nová hra s moderným nádychom, ktorá spája minulosť so súčasnosťou. Táto šikovná hra z dielne SekipGames nie je jediným podareným výtvorom. Stojí za ňou Peter Sekera, študent Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, oboru aplikovaná informatika, ktorý spojil legendárneho hadíka a obesenca do jedného a vypracoval túto hru ako časť svojej diplomovej práce. „Ja som hadíka hrával na slávnej Nokii 3310. Prvotnú myšlienku mi vnukla teta, ktorá si túžila túto hru opäť zahrať. Keď mi o tom teta rozprávala, babka práve lúštila krížovku. Tak som to spojil a vznikol Hangman Snake,“ vysvetľuje prvotné impulzy na vytvorenie novej hry Peter Sekera.

obesenec

Nevídané prepojenie podstúpilo aj zmenu grafiky a „fresh“ nádych hre dodali aj nové pravidlá. Princíp hry spočíva v tom, že hadík, ktorým sa po obrazovke pohybujete, má za úlohu zbierať písmená a poskladať z nich správnu odpoveď na otázku, ktorá sa objaví v strede hornej časti obrazovky. Ak odpoveď vyskladáte zo zlých písmen, budete obesení!

obesenec

Hra Hangman Snake má 4 úrovne, ktoré sa vám otvoria postupne po zvládnutí každých 5 otázok. S každou úrovňou sa ich náročnosť stupňuje, ako aj rýchlosť hadíka. Výhodou je zbierať písmenká ešte aj v správnom poradí, pretože vtedy získate bonusový počet bodov. Hadíka môžete vymeniť tiež za iné zvieratká, ktoré získate ako odmenu za nazbierané mince. Ak sa vám vykreslí celý obesenec, končíte! Lepší prípad ukončenia hry je však vtedy, keď prejdete všetky úrovne hry a stanete sa víťazom.

obesenec