Cyklomost do Rakúska: Chucka Norrisa porazila Sloboda

0
1413

Azda najslávnejší most na Slovensku, cyklomost smerujúci z Devínskej novej Vsi do Rakúska cez rieku Moravu, sa nakoniec nevolá most Chucka Norrisa, za čo hlasovalo niekoľko tisíc občanov, ale Most Slobody. Uzniesli sa na tom poslanci a práve zajtra má prebehnúť slávnostné otvorenie dôležitej spojnice, ktorá pomôže najmä obyvateľom Devínskej Novej Vsi v lepšej dostupnosti Rakúska a kaštieľa Schlosshof v rámci voľného času a športového vyžitia. Od augusta otvorený most sa zajtra čodká krstu, ale aj zábavného podujatia pre deti, hudobných vystúpení, požičať si budú môcť návštevníci deky a na rakúskej strane bude bezplatný vstup do letného sídla Habsurgovcov, do nádherného kaštieľu Schlosshof.

Nespokojná verejnosť
Hoci Most Chucka Norrisa je pomenovanie z ktorého cítiť modernú slobodnú dobu, poslanci sa zhodli na tom, že sa most bude volať Most Slobody. Stojí totiž na mieste, kde mnohí Slováci v snahe utiecť prišli o život a tiež tu v minulosti stál most spájajúci tieto dva dnes už dlho medzi sebou nedostupné regióny. Verejnosť je však neposkojná. Tak trochu právom sa vysmievajú pojmu Most Slobody, ak určité práva a slobody na Slovensku ani neexistujú. Zvláštne tak trochu je aj to, že hoci

Google má jasno
12 000 ľudí chcelo Most Chucka Norrisa a nestalo sa tak. Google v tom má však jasno, veď pozrite na mapu, čo vidíte? Jediný Chuck Norris Bridge na svete sa podľa starších záberov družice tiahne z Rakúska od Schlosshofu kam….? No predsa na ulicu Na Mýte v Devínskej Novej Vsi, Bratislava V.


Zväčšiť mapu

GPS: 48.211233, 16.961794‎ +48° 12′ 40.44″, +16° 57′ 42.46″

Odkazy na zaujímavé stránky:
Kaštieľ Schlosshof v slovenských stránkach: www.schlosshof.cestovanie.biz
Neoficiálne slovenské stránky neďalekého Hainburgu: www.hainburg.cestovanie.biz

ZANECHAŤ ODPOVEĎ