Čo si nesmiete zabudnúť zbaliť na stanovačku

2
17198

Leto je priam stvorené na spanie pod holým nebom alebo pod stanom. Ak si vyberiete tento typ dovolenky, rátajte s tým, že prídete o značnú časť svojho pohodlia a komfortu. Keď si predsa trúfate, zabaľte si všetko, nech vás neskôr nič neprekvapí! Pripravení???

co zbalit na stanovacku clanok

Okrem stanu, karimatky a spacieho vaku je ešte pár detailov, na ktoré mnohí nemyslia. Nepatrite medzi nich aj vy a skontrolujte, či máte všetko!

Šnúra a štipce na bielizeň

Také maličkosti, poviete si. Sú to naozaj maličkosti, ktoré nezaberú veľa miesta, ale urobia vám dobrú službu. Keď zmoknete, alebo si niečo vyperiete, šnúru natiahnite buď krížom cez stan, alebo niekde von a môžete sušiť. Štipce použite na zafixovanie vejúceho vchodu do stanu. Nemusíte ho neustále odopínať, stačí ho pripnúť o bok stanu alebo lanko. Obyčajný špagát poslúži nielen pri sušení bielizne. Ak sa vám náhodou potrhá upevňovacie lanko, špagát je skvelým núdzovým riešením. Nehovoriac o tom, že na stanovačke sa vždy nájde niečo, čo treba rýchlo priviazať, alebo upevniť.

Igelitové vrecká, veľa vreciek

Igelitové vrecúška sú na nezaplatenie. Je to ďalšia drobnosť, na ktorú sa často zabúda. Uložíte do nich všetky špinavé a zablatené veci či mokré topánky. Všetky drobnosti, ktoré potrebujete mať po ruke si dajte do vrecúška a uložte do batohu.

Vlhčené utierky

Nemusíte ich používať len na osobnú hygienu. Zídu sa vám vždy, keď potrebujete niečo narýchlo utrieť – topánky od blata, stan od vtáčieho trusu alebo čokoľvek iné.

Plynový horák

Na rozloženie ohniska nie sú vždy ideálne podmienky, ale malá cestovná plynová bomba a horák sú skvelým riešením! Nestoja a nevážia veľa a určite sa stanú vašimi vernými spoločníkmi na cestách. Položíte na ne ohňovzdornú nádobu a môže sa variť!

ste pripraveni na stanovacku clanok

Veľké igelitové vaky

Ak máte menší stan, kde sa ledva zmestíte vy, nieto ešte batohy, jednoducho ich na noc zabaľte do igelitového vaku, aby ste zabránili navlhnutiu, a položte ich do „chodbičky“ stanu. Ušetríte priestor a všetky veci vo vnútri batohu zostanú suché.

Elektro drobnosti

Ste ten typ, ktorý sa bez elektroniky naozaj nezaobíde? Zaobstarajte si solárnu nabíjačku na baterky, bluetooth reproduktory a mini bezkáblový ventilátor, ktorý sa hodí vždy a všade!

Nech sa už chystáte kamkoľvek, dopredu si napíšte zoznam vecí, ktoré si nechcete zabudnúť a postupne si ich vyškrtávajte. Nezažijete tak nepríjemné prekvapenia, ktoré postihujú nepripravených.

Comments are closed.