Chráňte starých rodičov pred podvodným výletom a prezentáciou výrobkov

0
1319

Aj vy ste našli vo svojej schránke lístoček so zájazdom do Maďarska, niekam do Čiech alebo do Bojnického zámku, pritom je výlet spojený s prezentáciou výrobkov? Nedávno sme na podobné akcie upozornili v rozsiahlom článku (>>) o podvodníkoch a nekalých praktikách predajcov. Dnes sa nám podarilo nájsť video, na základe ktorého si dovolíme zopakovať svoju prosbu. Chráňte svojich starých rodičov a rodičov pred podobnými chybami. Pochybní predajcovia svoje praktiky cielia práve na nich. Pokiaľ nemienite čítať spomínaný rozsiahly článok, azda vám bude stačiť nasledovné video, ktoré s priamymi dôkazmi upozorňuje na nečestné až absurdné a drzé jednania predajcov, o ktorých sme už hovorili. Dokonca video zachytáva fakty o jednej z firiem, ktorú niekoľko krát spomíname z vlastných skúseností v našom článku.

Prezentácia výrobkov a obed zdarma
Uvedené video z Českej republiky dokazuje, že praktiky na Slovensku sú totožné s praktikami v Čechách. Výlety na hrady, zámky, do kaštieľov, alebo do kúpeľov spojené s prezentáciou výrobkov sú často čisto výletom na prezentáciu výrobkov. Tam je s ľuďmi manipulovateľné a žiaľ, ako dokazuje video, niektorí môžu byť aj vydieraní.
Žiaľ, zatiaľ sa nám nepodarilo stretnúť s prípadom, kedy by výlety spojené s obedom zadarmo a prezentáciou výrobkov boli čestné a na prezentácií by nevyužívali žiadne presvedčovacie taktiky, alebo kroky vyvolávajúce pocit nátlaku. Mnohé z takýchto spoločností nevedia ani písať a ich letáky sú naozaj strašné. Niektoré využívajú letáčiky s prihlásením na zájazd. Ani zaujímavý názov firmy nie je zárukou čestného predajcu. Použitie P.O.BOXu je tiež téma na dlhšiu dobu.

Hrozba stále aktuálna
Dovoľujeme si o týchto praktikách informovať najmä preto, že sa za posledné tri týždne konali v Bratislave minimálne štyri takéto prezentácie, v Žiline minimálne jedna a na východnom Slovensku približne 5. Okrem toho mnohí ľudia v centre Bratislavy tento týždeň našli pozvánku na zájazd s prezentáciou výrobkov, dokonca aj s brutálnymi pravopisnými chybami.