Chcete si zarobiť? Sledujte FBI zoznam najhľadanejších ľudí

0
4383

Ak si chcete zarobiť a pohybujete sa po celom svete, potom je celkom zaujímavé sledovať stránky FBI s tvárami najhľadanejších mužov sveta. Možno niekde po svete behá niekto z nich a prejde vám pred nosom. Pokiaľ si dáte sakramenský pozor, je z vás milionár. Ako istotne mnohí viete, FBI má svoj zoznam najhľadanejších teroristov. K takmer každému sa viaže pár viet o tom, že môžete získať veľkú odmenu, ak máte informácie vedúce k dolapeniu onoho zločinca. NIektoré sumy sú však naozaj závratné. Nižšie uvediem pre príklad aspoň pár teroristov.

USAMA BIN LADEN – odmena 25 miliónov dolárov
Najhľadanejší terorista na svete je stále najhľadanejším teroristom na svete. Usama je na tomto zozname už niekľoko rokov a nikto ho nedokázal zvesiť z top priečky. Za informácie vedúce k jeho dolapeniu pritom FBI vypísalo odmenu nehoráznych 25 miliónov dolárov. Na jednej strane sa divím, že v jeho okolí (ak vôbec žije) sa doteraz nenašiel zradca, s chuťou po bohatstve. Na druhej strane mi je jasné, že by si to zradca dlho nevychutnal, lebo Al-Kaidá by sa oneho hneď a zaraz postaralo.

AYMAN AL-ZAWAHIRI – odmena opäť 25 miliónov dolárov
Za tohto chlapíka taktiež ponúkajú odmenu v rovnakej výške ako za Usamu Bin Ladena. S najväčšou pravdepodobnosťou už však nežije. To ale nie je nikomu známe, preto na zozname stále je. Je zodpovedný za niekoľko teroristických útokov a operácii najmä v Afrike.

MOHAMMED ALI HAMADEI alebo ALI ATWA a ďalší – odmena po 5 miliónov USD
Viacero teroristov má rovnakú hodnotu, zdá sa. Za informácie o nich ponúkajú 5 miliónov.

ADAM YAHIYE GADAHN – odmena 1 milión amerických dolárov
Ďalší najhľadanejší terorista je nám už menej známy. Hľadaný je za podporu Al kájdy ale aj za viacero teroristických činností. Odmena je síce za neho menšia, no stále nie je na zahodenie… veď stačí len upresniť kde je a niekto sa nabalí.

Taký Semion Mogilevich napríklad vôbec nie je terorista, len nekalý obchodník a podvodník. Za informáciu vedúcu k jeho priamemu zatknutiu môžete dostať 100 000 dolárov, čo je niečo viac ako 2 milióny korún. Pritom je v súčasnosti jeden z desiatich najhľadanejších ľudí na svete.

Otázne pri tom všetkom je, ako vôbec prebieha dokazovanie toho, že práve chlap menom XY doviedol FBI k miestu pobytu onoho človeka a kde má záruku, že si ho nebudú preverovať a vypočúvať… Zoznam najhľadanejších osôb pre obchodné veci si môžete pozrieť tu, alebo zoznam všetkých teroristov a hľadaných, či stratených ľudí tu, potom svoj tip môžete posielať sem.
PS: prosím chalanov, ktorý sledujú články a témy na týchto stránkach a opakovane sa nechávajú inšpirovať, aby chvíľu vydržali, alebo články písali po svojom, bez chýb, ktoré občas píšem ja. Ďakujem.