Chcete, alebo sa vám podarilo zmenšiť, či zväčšiť písmo v prehliadači?

4
47868

Zmenšený web a jeho písmoK niektorým veciam a nastaveniam často príde človek nechcene. Napríklad ak sa vám podarí niečo zdanlivo pokaziť a neskôr zistíte, že je to len funkcia, ku ktorej ste sa dostali kombináciou kláves na klávesnici a bežne by ste sa k niečomu takému ani nedostali. Jedným z takých prípadov je napríklad aj situácia, kedy pri práci na internete zistíte, že sa vám zmenšilo písmo a neviete si rady s tým, ako ho vrátiť do pôvodnej veľkosti. Zmenou písma v jednom okno ho následne zmeníte v každom ďalšom novom otvorenom a vy ani len netušíte, ako na to vrátiť späť. S týmto problémom sa na mňa už obrátilo niekoľko priateľov a verím, že krátky návod pomôže aj ostatným. Nasledovný krátky návod sa týka internetových prehliadačov, ktoré umožňujú zväčšovať a zmenšovať stránky. Čiže ak ste si zmenšilo písmo v Internet Exploreri, Firefoxe, alebo iných a nepomôže priamo nastavenie ZOBRAZIŤ a úprava percent zobrazenia, potom pomôže klávesnica – tiež zrejme pôvodca tejto „chyby“.

Klasický počítač s myšou:
Je možné, že ste pozdržali CTRL na klávesnici a pokrútili kolieskom na myši. Ako to vrátiť späť do pôvodného stavu? Opäť podržte CTRL na klávesnici a za držania tlačidla pootočte kolieskom na myši, pomaly a opatrne. Priveľké točenie zmenší alebo zväčší písmo a celé percentuálne zobrazenie.

Notebook bez myši s numerickou klávesnicou:
Vtipné je, že hoci na niečo také potrebujete myš, občas sa to podarí aj ľuďom na notebooku bez myši. Napríklad ak pripravovali nejaký text v článku a pri stlačení CTRL sa im podarilo náhodou stlačiť na numerickej klávesnici + alebo -. Ako to opraviť? Samozrejme opäť stlačte a držte CTRL a ťuknite na tlačidlá buď plus alebo mínus.

Notebook bez myši a bez numerickej klávesnice:
Najhorší možný prípad. Pokiaľ by sa to absolútnou náhodou podarilo na tomto type notebooku, nutnosťou je opäť stlačiť CTRL a pomocou FN tlačidiel funkciu mínus, to stále za držania CTRL. najlepším riešením je ale pripojiť USB myš, pokojne aj na moment požičanú z iného počítača bez nutnosti ho vypínať a reštartovať, upravte veľkosť podľa prvého spomínaného príkladu a je to.

4 KOMENTÁRE

 1. Dakujem vam velmi pekne. Vasa rada mi velmi pomohla.Som totiz vecna zaciatocnicka.
  Prajem vam zo srdca vsetko najlepsie,
  Anka

 2. mám Windous 7a chcem pri tlačiarni zvečšiť písmená.Ked stlačím a držím CTRL a točí m kolieskom
  na myši písmena sa zvečšia ale tlačiaren ic nezvečší. Čo mám robiť aby sa pismena,zvečšili aj pri tlačení članku.Za radu ´dakujem.

 3. krásne ďakujééééééééééééééééééééééééééééééém, 🙂 išiel ma šľak trafiť, nieto že mám okuliare ale aj písmo bolo malé

 4. Ani neviem ako sa mám poďakovať. Mala som presne ten istý problém ako ste ho opísala – nechcene som zmenila veľkosť stránky a nevedela som ako to zmeniť.
  Vaša rada mi veľmi pomohla a vrátila som tak stránku do pôvodnej veľkosti.

  Veľmi, veľmi pekne ďakujem. 🙂

  Prajem Vám všetko dobré.
  Katarína

ZANECHAŤ ODPOVEĎ