Cestovná kancelária Best Choice skrachovala, z časti aj pre nepokoje v krajinách

0
1335

Ďalšia cestovná kancelária skrachovala. Best Choice, známa cestovná kancelária na slovenskom trhu, dnes po ôsmych rokoch fungovania 2. augusta 2013 poobede vyhlásila úpadok. Urobila tak najskôr prostredníctvom sociálnej siete Facebook, kde má takmer tisícku odberateľov a klientov. Cestovná kancelária bola poistená proti úpadku v poisťovni Kooperativa, ktorá sa postará o odškodnenie klientov a dopravu dovolenkárov, ktorí zostali v zahraničí. Orientovala sa na ponuku zájazdov do Egypta, Turecka a Tuniska. Predávala aj zájazdy iných cestovných kancelárií. Tie nie sú nijako ohrozené, keďže CK Best Choice v ich prípade figurovala len ako sprostredkovateľ zájazdu. CK krach odôvodňuje klesajúcim záujmom o zájazdy a neustále nepokoje v krajinách, ktoré tvorili základ jej ponuky. Nepochybne do nezáujmu o destinácie pritom prispeli médiá neoverenými informáciami, ktoré v poslednom čase odrádzali od dovoleniek do Tuniska a Egypta. Práve aj neustále skreslené informácie spôsobili všeobecný pokles záujmu o tieto destinácie.

bestchoice

Zatiaľ len cez Facebook
Správu o úpadku dnes cestovná kancelária vydala prostredníctvom svojho Facebooku a zrejme čoskoro pribudne aj vyjadrenie priamo na stránkach spoločnosti. Teda za predpokladu, že príspevok na Facebooku bol vydaný priamo predstaviteľom spoločnosti a nejde o útok, aké poznáme zo zámoria pomerne často. Oficiálne stránky sú však naďalej dostupné bez zmeny s ponukou zájazdov. Dá sa však povedať, že pre spojenie s Facebook predsa len stránky o úpadku informujú aj priamo na hlavnej stránke. Na spomínanej sociálnej sieti pritom ešte 7 hodín pred vyhlásením úpadku vydali poslednú ponuku LAST MINUTE s odletom 4. augusta s cenovo peknou ponukou do Egypta.

Best Choice Facebook

VYHLÁSENIE ÚPADKU
Vážení klienti, ctení obchodní partneri a milí priatelia,
Na základe kontinuálneho klesajúceho dopytu o zájazdy do našich ťažiskových destinácií za ostatné letné sezóny, ktorý bol spôsobený ako nepriaznivým vývojom politickej situácie v daných krajinách tak aj nezdravým vývojom konkurenčného prostredia na poli pasívneho cestovnom ruchu na Slovensku, sa spoločnosť BEST REISEN – BEST CHOICE s.r.o. dostala do druhotnej platobnej neschopnosti.
V zmysle hore uvedeného sme nútení ako CK BEST CHOICE oznámiť úpadok a tak koniec činnosti ku dňu 2. Augusta 2013. Cestovná kancelária BEST CHOICE má uzatvorené povinné zmluvné poistenie zájazdu pre prípad úpadku cestovnej kancelárie v poisťovni KOOPERATIVA, Vienna Insurance Group a to v rozsahu 2 500 000 EUR pod číslom zmluvy 169 1018447.
Cestovná kancelária BEST CHOICE pôsobila na slovenskom trhu od roku 2005 ako obstarávateľ zájazdov v rozsahu pasívneho cestovného ruchu do destinácií ako Egypt, Tunisko a Turecko a jej služby využilo ročne tisíce dovolenkárov. Aj napriek značným investíciám, inováciám a opatreniam za ostatné obdobie, sa nám úpadok odvrátiť nepodarilo.
Za prípadné komplikácie sa všetkým zainteresovaným ospravedlňujeme.
S úctou

V Bratislave, 2.augusta 2013

Tím CK BEST CHOICE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ