České alternatívne satirické duo Čoko Voko vystúpi aj v Bratislave

12
10364

Je to pomerne nedávno, čo som objavil dievčenské hudobné duo Čoko Voko. Ide o satirické zoskupenie, ktoré formou recitácie a miestami až spevu kriticky i humorne vyjadruje názory na svet , spoločnosť i svoje osobné životy a problémy. Nejedná sa však o klasickú hudobnú skupinu. Je to skôr alternatívna forma zábavy a tak ju treba brať s nadhľadom.

Dievčatá pochádzajú z Brna a pôsobia spolu už niekoľko rokov. Ich texty sú na hrane satiry a majú formu poézie. Hudobný podklad tvoria známe i menej známe inštrumentálne verzie piesní. Ich prvý album, ktorý nájdete zadarmo k stiahnutiu na oficiálnej stránke skupiny, vyšiel v roku 2009 pod názvom the best of čoko voko. Kariéru dievčatá začali teda výberom najväčších hitov. Okrem hudobnej tvorby stojí za prečítanie aj ich denník, ktorý je rovnako vtipný ako texty ich piesní.
Nový album HUDBA vydali už na klasickom cd v apríli tohto roku.
Prvý klip vyšiel k piesni Monogamie a ide o čiernobiely zostrih filmov s Marlene Dietrich v hlavnej úlohe. Druhé video k skladbe Štestí natočil Ján Fuksa (brat Zuzany, členky dua) a je plné svetoznámych celebrít ako : Madonna, Cindy Crawford, Barack Obama a iní. Tretí singel Dredař je zatiaľ poslednou novinkou.

Duo si veľmi rýchlo získalo svoje publikum. Ich popularita rastie a majú početné koncertné vystúpenia. Na svoju show majú Zuza a Ada pripravené aj „skvelé“ kostýmy a neopakovateľné tanečné kreácie. Tento piatok si ich môžete vypočuť v rámci turné „Dva akordy a žádná pravda“ aj v Bratislave.
Comments are closed.