Celý svet sleduje politiku a rozhodovanie Slovenska

1
1671

Budova parlamentu SRIveta Radičová je momentálne najslávnejšia Slovenka na svete. Svetové médiá azda všade informujú stále o tom istom, o čom počúvame celý deň v rádiu a čítame celý deň v novinách. Dnes sa rozhodla Iveta Radičová spojiť hlasovanie o eurovale s hlasovaním o nedôvere vlády. Hovorí sa o tom, že vláda dnes môže padnúť, hoci ešte včera a dnes ráno sa hovorilo, že naša Radičová robí len zase ďalšie „bububu“.

Slovensko stredobodom pozornosti
Momentálne sú v parlamente médiá z celého sveta. New York Times, nemecké denníky, britské denníky a ďalšie. Tí všetci sledujú dianie, nechávajú si prekladať aktuálne informácie, aby mohli informovať svojich zamestnávateľoch o čerstvých novinkách. Slovensko, tak malá krajina, sa zrazu ukazuje ako veľmi veľká a dôležitá, lebo brzdí to, čo prešlo v celej Európe. Richard Sulík prináša dôvody, prečo euroval nepodporiť, s ktorými súhlasí asi každý bežný občas. Iní ľudia, čo vidia do politiky o niečo viac, nevedia, alebo sa prikláňajú k podpore. Je však neuveriteľné, že práve my Slováci, sme dokázali protirečiť veľkým v Európe.

Možno príde aj … problém…
Pamätáte si, keď ste sa rozhodli na strednej zdrhnúť zo školy, ale jeden nesúhlasil a zostal v triede sám? Je to síce hlúpe prirovnanie, ale ten pocit toho jediného, čo chcel zostať a neriskovať, bude mať aj Slovensko. Najmä keď zvyšok triedy, ktorý sa skrátka nejako rozhodol bude o niečom jednať so Slovenskom. Nemusíme to mať už potom na ružiach ustlané, najmä ak budeme my niečo potrebovať od Európy. Lenže ak Slovensko euroval nepodporí, nevezmú to niektorí Gréci osobne? Že to práve kvôli Slovákom sa oni budú mať zle, stratia prácu, či nebodaj skrachuje ich krajina? Len aby nakoniec neprišli dôvody obávať sa cesty do Grécka. Slovenskí turisti pokladajú Grécko za čarovnú a zaujímavú krajinu už celé roky rozvoja slobodnej turistiky a ak by prišlo obdobie, kedy by sa ako jediní mali cesty do Grécka obávať len Slováci, dôvodom by mohlo byť aj práve toto celé divadlo. Slovensko môže rozhodnúť… avšak je tu jeden rozdiel. Rozhodujú politici a nie Slovensko, ani slovenskí dovolenkári.

Náhľad na niektoré známe stránky svetových médií:
Slovensko v strede záujmu svetových médií
Slovensko v strede záujmu svetových médií
Slovensko v strede záujmu svetových médií
Slovensko v strede záujmu svetových médií
Slovensko v strede záujmu svetových médií
Slovensko v strede záujmu svetových médií
Slovensko v strede záujmu svetových médií

Comments are closed.