Bratislavské letisko nové aj staré

0
1518

Bratislavské letiskoVčera sa už mohli prví klienti dočkať odbavovania v novej odletovej hale Bratislavského letiska. Aj keď starej hale na slovenské pomery nič nechýbalo, čaká ju zbúranie (snáď nakoniec len rozširujúca rekonštrukcia) a postavenie celkom novej súčasti novej odletovej haly, ktorú otvorili aj za prítomnosti premiéra 9. júna 2010. Stánky cestovných kancelárií, ktoré momentálne sú v starej odletovej hale dočasne nahradia prenosné kiosky, alebo stanovištia v novej hale, ktorá je väčšia a o niečo viac modernejšia než doteraz využívaná hala.

Bratislavské letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava a.s. (BTS) od včera teda presunulo všetky lety do novej budovy. Podľa tlačovej správy letiska sa tak rozhodlo pre úspešné otestovanie nábehovej prevádzky, pri ktorej sa odbavilo 53 letov, v ktorých figurovalo 3846 cestujúcich.  Posledný let odbavený v starej hale bol let spoločnosti Ryanair do Milána (Bergamo) s plánovaným odletom 8:05 ráno.

Hala vyzerá naozaj krásne. Pripravuje sa nový Free Duty shop, vytvorili sa nové priestory pre občerstvenie a celkovo pracovisko pre mnohých ďalších pracovníkov letiska. Záujem o lety prejavili ako aj licenciu na prevádzkovanie letov získali napríklad Lot, poľský prepravca, už dávnejšie český Travel Service a tiež sa môžu Slováci tešiť na lety do Ázie, Indie, Thajska a pod… Po krachu všetkých slovenských leteckých spoločností je to aspoň polepšenie. Najmä keď je nová odletová hala, ale nikoho čo by ju okrem stálych ako Ryanair a ďalších stálic využívali. Škoda len, že polovica ochranky na letisku sa chová ako majstri sveta, dokážu vulgárne odpovedať a chovajú sa ako bachári v base voči väzňom. Hnus. Ale to sme na Slovensku. Náhodou parkujete inak a dostanete spŕšku nadávok a hlúpe odpovede. Niekedy sa dočkáte príjemného pána, ktorý vám aj pomôže ak padnete na zem s celým kufrom, dokáže odpovedať ako človek a neziapať na vás pre absurdnú banálnosť. Ak by sa dokázala slovenská ochranka správať len trochu slušne, bola by to jedna z vizitiek pre cudzincov a návštevníkov… keď už vlakoví turisti dostanú baňu do nosa v podobe dezolátnej stanice plnej potmavších smradľavých fajčiacich bezdomovcov, nech aspoň tí leteckí turisti majú dôvod na radosť v každom smere.

foto: zaujimavosti.net