Bratislavské dopravné problémy: ľad na cestách a zrušená železničná doprava

0
1159

Dopravný kolaps spôsobený hustou snehovou nádielkou ale aj vetrom pokračuje aj dnes. Hlavná vlaková stanica v Bratislave je zatvorená, vlakové spojené zrušené. Koľaje, zákruty, ako aj výhybky sú zanesené snehom, s ktorým vietor neustále premáva. V hlavnom meste je aj menej parkovacích miest, čo je spôsobené prevažne neprístupnosťou takých miest, ktoré neboli priamo parkoviskom, no bolo ich možné na to použiť.

Ľad na cestách
Na viacerých miestach hlavného mesta a aj v okrajových mestských častiach pokrýval cesty tvrdý, až niekoľko centimetrový ľad. Napríklad v úseku od Ružinovskej nemocnice v smere do centra bolo riskantné jazdiť vo vyjazdených koľajoch v ľade a ešte viac riskantnejšie bolo snažiť sa z týchto koľají vyjsť von. Polovičné hodiny s autom na ľade sú pre niektorých adrenalínových nadšencov, ale nemožno ich vítať, ak sú zážitkom nechceným a nejaké vozidlá brzdia za vami. Tvrdý ľad prekvapil aj vodičov idúcich z Jaroviec. Všetky funkcie vozidiel na úpravu šmyku aj dnes dostávali zaberák.

snehova kalamita doprava lad

Šialenci na cestách aj dnes
Rovnako aj dnes sa nám podarilo naraziť na niekoľko šialencov, ktorí buď na terénnom aute ukazovali, ako sa jazdí 90km/ na ľade, alebo sa tradične tisli z pruhu do pruhu bez smerovky, čo práve na problematickej vozovke nie je dobrý nápad voči predbiehanému vodičovi. Prekvapil aj majiteľ bieleho auta, ktorý vyčkával za križovatkou vo voľnom pruhu. Stál a nepochopiteľne na niečo čakal. Rozbehol sa až vtedy, keď autá v priamom pruhu dostali zelenú a vyrazili. Po dlhšom státí vyrazil tesne pred autom, ktoré len tak tak brzdilo na snehovým maslom pokrytej ľadovej ceste. Nuž a opäť medzi šialencov možno pridať chodcov. Najmä pri Justičnom paláci sa dnes hneď dvaja v rôznej časti cesty predviedli, čo nechceli prechádzať cez o pár metrov vzdialený priechod, ale priamo cez premávku na ceste… a nech vodiči brzdia. Na tom masle na ceste…

ZANECHAŤ ODPOVEĎ