Bratislava otvorila svoje Vianočné trhy, jedlá a varené víno už lákajú

0
1502
Bratislava otvorila svoje Vianočné trhy, jedlá a varené víno už lákajú
Ohodnoť článok

Bratislava dnes spustila svoje Vianočné trhy, ktoré každoročne neodmysliteľne už patria na Hlavné námestie a Hviezdoslavovo námestie so všetkými vôňami klobások, cigánskych, cibuľky, pečienky a vareného vína. V prvý deň počas dňa sa ešte dalo pohybovať medzi ľuďmi, čo však už onedlho najmä vo večerných hodinách možné nebude. Zdalo by sa, že je stánkov o niečo menej, než po minulé roky. Mnohé si však pamätáme, pretože prišli aj tento rok opäť. Ide najmä o tie, ktoré už minulý rok upútali grafickou výzdobou a tá sa vrátila. Zaujímavé sú aj stánky oblepené do podoby perníkovej chalúpky, čo je len zdanie, no i tak originálna myšlienka. Počas svetla je však stále ešte dobrá šanca kúpiť si varené biele, či červené, alebo niečo pod zub bez dlhého čakania. Nazreli sme na ceny.

Vianočné trhy 2013 Bratislava

Tie sú naozaj rôzne pri dobrotách od výmyslu sveta, dokonca niektoré stánky prišli s novinkami, novými receptúrami, aj syrovými špecialitami. 2 deci vareného bieleho si azda všade kúpite za 1 EURO. Červené víno sa môže cenovo v niektorých stánkoch líšiť o pár centov hore. Stánky ponúkajú aj vianočný punč v cenách okolo 1,5 EUR za 2 dcl. Nechýbajú stánky so sladkosťami, prípadne stánky s ručnými výrobkami a suvenírmi, ozdobami na stromček a ďalšími darčekmi. Pri dobrotách je ako vždy nutné pripraviť sa na vysoké ceny. Pri cene prenájmu priestoru sa vlastne ani nemožno čudovať, prečo sú nútení predajcovia predávať až takto draho. Pri čakaní v dlhých radoch je to nakoniec i tak jedno, pretože vianočné trhy si skrátka mnohí nenecháme ujsť. Zaujímavosťou je, že aj tento rok je súčasťou vianočných trhov stánok s použitými knihami, kam môžu ľudia odložiť svoje, alebo si nejakú bezplatne vziať.

Viac fotografií:
Fotografie z Vianočných trhov na Hlavnom námestí nájdete aj na Facebook stránke „V Bratislave“ a ďakujeme za každého nového fanúšika na tejto stránke. Vítame taktiež Vaše názory na Vianočné trhy, prípadne tipy na iné trhy na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ