Štedrá Meryl Streep hrala „Železnú Lady“ zadarmo, prečo?

0
1370

Meryl Streep patrí medzi najväčšie herecké talenty svojej generácie. Nech už účinkuje v dráme, komédii či v muzikáli, svojej úlohy sa vždy zhostí s obrovskou dávkou talentu. Filmy, ktoré si vyberá sú vždy niečím novým, zaujímavým a rozhodne nepatria medzi komerčné prepadáky. Každý z jej filmov bol komerčne úspešný a Meryl môže byť na svoju kariéru právom hrdá.

Aj vďaka tomu si vybojovala silné postavenie a k tomu patrí aj príslušný honorár. Je síce pravda, že Meryl nepatrí medzi „top“ herečky, ktoré prekročili 20 miliónový honorár za film, kam patrila svojho času oslnivá Julia Roberts či Cameron Diaz a dnes sa tam radí Angelina Jolie či Reese Whiterspoon, no rozhodne k tomu nemá ďaleko.

Držiteľka 2 Oscarov (1980 Kramer vs. Kramerová a 1983 Sofiina voľba) a 9 nominácií si však filmy, v ktorých hrá, nevyberá len na základe ponúkaného honoráru. Dôkazom je aj jej posledná novinka The Iron Lady – príbeh Margaret Thatcherovej. Povráva sa, že Meryl za film dostala 1 milión USD a celý honorár darovala National Women’s History Museum.
Štedrý dar, čo poviete?
Okrem iného sa očakáva, že Meryl bude za svoju úlohu nominovaná na Oscara po 10 krát. Držíme palce!
Film by sa k nám mal dostať budúci rok na jar.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ