Ako zistiť heslo od Facebook účtu, od pokec účtu na Azet.sk a iných

4
54773

Pri sťahovaní počítačov, alebo používaní viacerých, sa skrátka neraz stane, že svoje predvyplnené heslá stratíte a nedokážete si spomenúť na pôvodné. Bežný jav je to u menej počítačovo gramotných ľudí, ktorí sa spoliehajú na predvyplnené údaje, no po návšteve priateľky z ďaleka, ktorá si chcela skontrolovať správy, sa už akosi nedokážete prihlásiť. Zabudli ste svoje heslo, alebo ste oň prišli z nejakých iných dôvodov? Ako vlastne identifikovať, do akej miery je to pre vás problém a čo sa vlastne stalo?

Heslo viem, no nepasuje
V tomto prípade je tu riziko bezpečnostného problému. Skontrolujte, či heslo je naozaj písané v správnom tvare, napríklad jeho vpísaním do textového editora bez prítomnosti ľudí, či vizuálneho pripojenia niekoho na sieti (pripojenie vzdialeného administrátora). Pokiaľ je vpísané heslo správne a systém ho neberie, buď ide o poruchu samotnej služby, alebo ak sa porucha nepreukáže, do vášho účtu sa mohol dostať niekto cudzí zámerne, či v rámci žartu, prípadne necielene a náhodne. Je dobré požiadať o vygenerovanie nového hesla pomocou voľby:

Pokec /Azet.sk: http://prihlasenie.azet.sk/obnova-hesla
Facebook.com: https://www.facebook.com/login/identify?ctx=recover

Overiť, či je problém v samotnej službe je možné pomocou priateľov a známych, ktorí majú na rovnako mieste svoj účet a prihlasujú sa priamym zadávaním hesla. Neodpustím si ešte jedno vážne upozornenie. Pri zadávaní hesla, alebo pri jeho vygenerovaní, sa prosím vždy presvedčte, že sa nachádzate na zabezpečenej originálnej stránke služby. V prípade Facebooku je nutné, aby šlo bezpodmienečne o adresu https://facebook.com a žiadnu inú, ktorá v názve len používa slovo Facebook a nie je umiestnená na pravom zabezpečenom webe bez „HTTPS://„. Podvodné odchytové služby, ktoré zneužijú vaše heslá a následne aj vašu osobu, sú dnes na dennom poriadku.

Heslo som zabudol/zabudla a nespomínam si
Všetky systémy počítajú s tým, že na heslo môžete zabudnúť, alebo máte jednoducho viacero hesiel a z nejakého dôvodu sa vám poplietli. Všetky lepšie emailové, sociálne, či obchodné služby s prihlásením ponúkajú aj možnosť „Zabudol som heslo“, možnosť „Forgotten password“ alebo spojenia, ktoré odkazujú na stránky „Problém s prihlásením“. Ide v konečnom dôsledku opäť o odkazy, ktoré sú uvedené aj vyššie a smerujú samozrejme na oficiálne miesta. V prípade AZET.SK účtov je nutné pamätať si, ktorý email používate ako alternatívny, respektíve ktorý ste uviedli pri registrácií svojho účtu na Azet.sk, spolu s odpoveďou na kontrolné otázky. Na tie možno bude poznať odpoveď neželaná osoba, no vy by ste mali byť nakoniec jediný, čo má prístup na alternatívny email, kam dorazí nové vygenerované heslo.

Heslo do cudzieho Facebook účtu alebo pokec účtu
Na webe nájdete množstvo stránok, ktoré ponúkajú zaručený návod, ako zistiť heslo do pokecu, alebo heslo do facebook účtu. Akýkoľvek zásah do súkromia tretích osôb za účelom ich poškodenia, prieniku do osobných údajov, súborov, za účelom poškodenia, alebo vyhrážania sa, je považovateľné za trestný čin. Ohrozovanie súkromia a prípadné zverejnenie dát, ktoré by boli takýmto prienikom do cudzieho účtu zneužité, je vážnym protiprávnym konaním, proti ktorému sa dá vytiahnuť hneď niekoľko paragrafov. Vstupovanie do cudzích účtov, konanie v ich mene, prípadne verbálny útok a vyhrážanie v mene zneužitej osoby a jej účtu je taktiež vážnym trestným činom. Vzhľadom na v súčasnosti jednoduché cesty vypátrania takýchto páchateľov ani neodporúčame snažiť sa akokoľvek preniknúť do účtov priateľov, nepriateľov, alebo len nepohodlných osôb. Jednak preto, že mechanizmus na zistenie hesla neexistuje, zároveň neexistuje aplikácia pre Android, hoci sa jedna absurdná za poplatok v roku 2011 na webe objavila a zároveň neexistuje ani úplatný administrátor, ktorý vám rád heslá zdelí. Sú chránené a neviditeľné pre administrátorov, a jediný spôsob ako sa k nim dostať je uhádnuť, alebo ich získať od samotného užívateľa.

Comments are closed.