Ako založiť blog, aby bol úspešný a zarábal?

0
1959

uspesny blog

Rozmýšľali ste nad tým, čo robiť, aby ste si popri práci extra privyrobili? Páči sa vám práca cez internet a ste flexibilní? Ak si chcete založiť blog na to, aby ste zarobili, prestaňte čítať a žiaden si nezakladajte. Bude to vaša zbytočná námaha a aj tých, ktorí budú čítať vaše články. Žiaden úspešný blog nevznikol preto, aby na ňom jeho majiteľ zarobil. Ako potom dosiahli títo ľudia taký úspech?

 

Rob, čo ťa baví. Rob to dlho a intenzívne a peniaze prídu

Ak si chcete založiť blog len preto, aby ste ním zarábali, robíte chybu. Zarábanie blogom je veľmi dlhý a náročný proces a prvé peniaze môžu prísť až po dvoch rokoch. A budete radi, ak bude suma trojciferná. Je veľmi veľa faktorov, ktoré ovplyvňujú to, koľko na blogu mesačne zarobíte a táto suma sa môže každý mesiac od seba výrazne líšiť. Ak si však chcete založiť blog preto, lebo vás baví písať a chcete písať o niečom, čo je vaším koníčkom, ste na správnej ceste. Milujete beh a beháte naozaj pravidelne? Tak začnite písať o behu, spôsoboch behania, druhu obuvi či tipoch do dažďa. Dobre môžete písať len o tom, v čom sa naozaj vyznáte. Blogovanie nie je ľahká vec a vyžaduje vašu pozornosť každý deň. Aby bol váš blog úspešný, musíte prispievať minimálne trikrát týždenne, ideálne však každý deň. Ak vaši čitatelia uvidia, že vždy nájdu na vašej stránke niečo nové, radi sa vrátia.

 

Ako zarábať blogom?

Toto je veľmi široká otázka a nemá jasnú odpoveď. Blog môže byť váš nástroj alebo komunikačný kanál, cez ktorý sa k vám dostanú vaši zákazníci. Blog môže slúžiť taktiež na zbieranie emailových adries ľudí, ktorým neskôr cez email ponúknete nejaký váš produkt. Blogom však môžete zarábať aj tak, že vám budú ľudia platiť, aby ste písali o ich značke či firme. To je najčastejší spôsob zarábania blogom, no nikdy neviete, aký bude dopyt po článkoch, a preto každý mesiac zarobíte inú sumu. Je teda nesmierne dôležité byť finančne zodpovedný a nerozhadzovať peniaze.

blog

Reklama a Google

Jedným z populárnych spôsobov zarábania na internete alebo blogu je reklama cez Google. Ak má vaša stránka milióny návštevníkov denne, gratulujem vám – ste za vodou. Jediné, čo musíte urobiť, je postarať sa o to, aby na vašu stránku prichádzalo stále viac a viac ľudí a ostali tam čo najdlhšie. Kľúčová je preto čitateľnosť, ktorá sa zlepšuje len vtedy, keď máte kvalitný obsah, články a obrázky. Ak však píšete o niečom, čo milujete, určite nebude pre vás problém vytvoriť blog, ktorý vám po čase začne vynášať peniaze.

uspesny blog 2

Zarábanie na internete láka veľa ľudí, no mnoho z nich si myslí, že to je jednoduché. Málokto si uvedomuje, že ide o nesmierne dlhý proces. Známi blogeri, ktorí sa teraz živia čisto svojím blogom a písaním článkov, s tým začali dávno predtým, než ste čo i len pomysleli na to, že pracovať sa dá aj inak, ako sedieť v kancelárii osem hodín denne.