Akcie, zľavy, zľavičky: Slováci sú už prezľavovaní a rozmazlení

0
1607

pred druhým s čo najzaujímavejšími zľavami. Ľudia často kúpia aj to, čo nepotrebujú, kupón neraz nechajú prepadnúť, a v konečnom dôsledku na tom zarobia vždy aspoň dvaja. Slováci sa za ten čas naučili, že ku mnohým veciam existuje možnosť zľavy a prítomnosť mnohých ponúk a rôznych last minute ich len rozmazlila.

Niektorí obchodníci sa chytajú za hlavu
Najmä tí, ktorí začali fungovať až na základe propagácie cez zľavový portál a po skončení akcie majú prázdno. Za plnú cenu na odtučňovaciu procedúru chce ísť málokto, veď si radšej počká na ďalšiu akciu, lebo každý vie, že už do dvoch týždňov sa to bude dať niekde kúpiť za aspoň 40 percentnú zľavu.
Chytajú sa za hlavu aj predajcovia rôznych výrobkov. Stáva sa, že píšu ľudia priamo do obchodu, či neexistuje nejaký kupón a nejaká zaujímavá akcia. Chcú zľavy, pýtajú sa viac, než obyčajne. Problém majú s predajom aj niektoré firmy v cestovnom ruchu. Samozrejme, že propagácia na zľavovom portáli priniesla ľudí a reklamu, lenže plná cena je plná. Ľudia sa skrátka naučili, že zľavy sú všade okolo nás a cenníková cena nie je platná asi pri ničom. Rovnaké to je aj v obchodnej sfére. Dnes už cenník je len na to, aby vedľa cenníkových cien mohli vyniknúť dopísané akože „zľavy a zvýhodnené ponuky len pre vás…“

Čoraz viac odvážnych
A zľavových portáloch sa tiež čoraz viac objavujú odvážlivci, ktorí chcú predať sprostosť so zľavou. V cenníku predajne sa zrazu výrobok objaví drahší, len aby na zľavovom portáli mohla vyniknúť pekná percentuálna zľava. Našli sme tam aj internetové služby za cenníkovú cenu 60 € so zľavou 50 percent a teda za 30 €, ale hodnota u iných je možno 10 €.