Akcie, zľavy, výhodné ponuky, kupóny a skvelé ceny na webe

0
1600

V dobe kedy je všetko drahé a už nič nestojí to, čo kedysi, je dobré, keď vám núka niekto niečo zadarmo, alebo skoro zadarmo. Aj preto majú v súčasnosti úspech stránky, ktoré sú o zľavách, ponúkajú zľavy a dokážu zarábať na tom, že vlastne ponúkajú rapídne znížené ceny ostatným. Zľavové weby sú naozaj obľúbeným miestom, pri prechádzaní a hľadaní rôznych by ste narazili na množstvo podobných. Vyzerá to pomaly tak, že fungujú v skutočnosti len tri spoločnosti, ktoré vystupujú na internete na rôznych serveroch. V ponuke zliav môžete nájsť pobyty v Tatrách so zľavou 40%, wellnes, kaderníctva, gélové nechty, jedlo, kupóny do reštaurácie na poriadny steak, na jedlo od výmyslu sveta. Všade vidieť 40 % zľava, 70 % zľava, a samozrejme najviac láka 80 % zľava na blbosť, ktorú ani nepotrebujete. Ale za takú cenu? To nech aj urve, to musí byť moje. – Videli ste samých seba v tej poslednej vete? Poviete si, že “nie, toto sa vám nestane” a keď narazíte na taký web, zláka vás to. Presne na tomto zarába aj jedna aj druhá strana. Sprostredkovateľ, ako aj samotný predajca. Prečo sa to vôbec firmám oplatí? Nejde o klamstvo ani o nejaký podvod. Firmy majú týmto reklamu, či predajú, alebo nie. Majú možnosť prezentovať svoje služby, kontakt a aj cenu. A taktiež ak predajú, majú zákazníka. V ponukách sú predsa len žiadané služby. Kozmetika, liposukcia a ubytovanie s príjemnými wellness pobytmi ako aj večere na zaujímavých miestach a darčeky sa kupujú stále a predávajú istotne jedna radosť.

Výhody:
Môžete kupónom niekoho obdarovať. Nájdete si zľavu, zaplatíte a hneď aj mate kupón doma, ktorý si môžete vytlačiť a komukoľvek podarovať. Trebárs aj sebe. Ak vám dochádzajú nápady, kúpte rodičom pobyt v Tatrách a mate vhodný darček na narodeniny. Mám overené, že zľavy naozaj fungujú. Ale uvítam aj vaše názory, ak mate s niečím skúsenosť, napíšte do komentárov. Denne pribudne na stránkach aj 40 nových zliav a tak sa neustále deje niečo nové. Dnes napríklad zaujalo: Valentínska večera pre dve osoby pri sviečkach a živej hudbe v pôvodnej cene 48 € v luxusnej reštaurácií Pavla až s 59% zľavou !! na zlaver.sk – skrátka spravíte si úžasný večer, vopred zavoláte o rezerváciu a s tým, že mate kupón, všetko naplánujete a mate pohodičku s dobrým jedlom pri sviečkach.

Postup a platba:
Postup je jednoduchý. Vyberiete si zľavu, vyplníte stručné údaje, ako len meno a email. Ak si vyberiete platbu kartou, stačí zadať údaje karty a platba prebehne ihneď. Kto nemá možnosť platiť kartou si vyberie platbu prevodom a na email dorazia fakturačné údaje, variabilný symbol a číslo účtu so sumou. Tá tiež nie je navyšovaná podobne ako to je pri podobných službách v USA o taxy (dane), ale cena je priamo tá, ktorá bola na webe uvedená.

Niekoľko príkladov poskytovateľov zliav:

Zabagatel.sk
Na jeden deň je tam toho celkom málo, ale za to výhodné. Osobne som využil jeden poukaz na pobyt v Tatrách, uvidíme, čo z toho bude. V Čechách funguje aj zapakatel.cz

Zľavodom.sk
Stránky ZľavoDom majú síce v logu „vyskladajte si zľavu“ a vyskladať zľavu je nemožné, možno ak pozbierať nejaké zľavy, no ponuka je o niečo bohatšia.

Ďalšie stránky:
http://zlavostroj.sk
http://zamenej.sk
http://www.bratizlava.sk
http://www.chcemzlavy.sk
http://www.zlavomat.sk
http://www.setriza3.sk
http://www.podcenu.sk
http://www.hyperzlava.sk
http://zlaver.sk
http://www.shopcity.sk
http://zlavosvet.sk napríklad ponúka aj predaj aj aukcie, ale v aukciách si musíte kupovať kredit s neistým výsledkom aukcie.

Prípadne absolútny zoznam všetkých stránok, ktoré ponúkajú zľavy na adrese:  http://zlavy.sme.sk – Teším sa na vaše názory a skúsenosti v komentároch.

Nedostatky:
Systém má aj svoje nedostatky. Napríklad tie, keď predávajúci prezentuje ako pôvodnú cenu nejakú vyššiu nadhodnotenú, ktorú ani nemá v cenníku a ponúka úžasnú zľavu. Jeden taký prípad sa mi podarilo nájsť pred nejakým časom. O iných cenách sa ťažko dozviete, či sú naozaj “pôvodná cena” a že úžasná zľava 70% je naozaj 70% a nie len 30%. Ďalším nedostatkom je aj to, že na tento trh prerazili už aj špekulanti. Včera sa mi podarilo naraziť na zlavy.sme.sk  s odkazom na zlavanadnes.sk ponuku 51% zľavy na registráciu stránky do viac ako 100 internetových katalógov na Slovensku a Česku iba za 33 eur. Absolútna absurdná blbosť. Sám si takúto registráciu spravím s niekoľkoročnými skúsenosťami za 10 € a to si nemusím dávať sám sebe ani žiadnu zľavu. Bez zľavy to nakoniec vyzerá, že cena registrácie do vyhľadávačov je viac ako 66 €. To je naozaj šialená cena za niečo, kde nie je výsledok stopercentný a samotná činnosť trvá maximálne tri hodiny pri dôslednom riešení registrácie stránky do naozaj dobrých katalógov a vyhľadávačov. Zaujímalo by ma, koľko ľudí to takémuto šialencovi kúpi. Zatiaľ múdro – nikto.

Pri kúpe si dobre prečítajte celý popis, občas je text napísaný strašne. Nevedno, či je poukaz pre dvoch alebo jedného. Nezrozumiteľný popis môže popliesť a odpoveď od zľavového webu môže prísť až po uplynutí platnosti zľavy. Ak máte obavy, spravte si screenshot obrazovky, kde je popis služby a upozornite poskytovateľa na nezrozumiteľnosť. Ďalším nedostatkom je aj miestami strašný pravopis. V jednom texte sa na pár poukážkach objavuje „polopenzia“ (česká prvá časť slova), o dve vety ďalej „polpenzia“ (už správny tvar), ale tiež aj slovo „Doporučená cena“ a „Doporučujeme“, čo je pre slovenčinu podpásovka. Predsa len u nás existuje len doporučený list a niečo môžeme jedine tak „Odporúčiť“.

Zľavová inzercia:

ZANECHAŤ ODPOVEĎ