5 tipov ako konečne prekonáte chuť na sladké

0
2102

Pri našej každodennej vyťaženosti nám uchýlenie sa k sladkému občerstveniu príde ako najrýchlejšie riešenie ako si zvýšiť prísun energie. Avšak odporúčaný denný príjem cukru nepustí. Týchto 5 tipov vám pomôže vašu chuť na sladké znížiť.

Pite jablčný ocot

Do veľkej fľaše s vodou pridajte jednu až dve lyžičky jablčného octu a pite ju postupne počas celého dňa. Údajne vám pomôže znížiť chuť na sladké a hladinu cukru v krvi.

Jedzte pravidelne

Ideálny spôsob ako udržať pocit nasýtenia je jesť pravidelne. Držte sa troch jedál a dvoch občerstvení pomedzi jedlami.

Dajte si ráno ovocie

Jedenie ovocia a zeleniny vám pomôže udržať zdravý životný štýl. Avšak to kedy počas dňa si ovocie  môže ovplyvniť vašu chuť na sladké. Ak ovocie jete v popoludňajších hodinách, chuť na sladké dostanete neskôr v priebehu dňa. Väčšina ľudí, ktorá si ovocie dopraje ráno, zaznamenala zníženú chuť na sladké.

Pridajte kvapku citrónovej šťavy

Lekár a odborník biochémie, Dr. David Williams tvrdí, že konzumácia dvoch polievkových lyžíc citrónovej šťavy denne, môže znížiť hladinu cukru v krvi až o 8-12%. Nebojte sa pridať si citrónovú šťavu do jedál.

Konzumujte magnézium

Magnézium údajne znižuje hladinu glukózy v krvi. Prirodzene sa tiež nachádza v mnohých potravinách ako mandle, čierna fazuľa, kešu a špenát.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ