4 typy cvičenia ideálne pre introvertov

0
1104

Ak patríte medzi introvertov, ktorí radi cvičia, moment kedy vám fitness tréner nadšene povie ,,vytvore dvojice“ je pre vás najhoršia nočná mora. Načo sa zbytočne týrať,vyskúšajte tieto cvičenia:

Beh

Zatiaľ čo skupinové behy vám umožnia spoliehať sa na druhých keď sa cítite unavený, sólový beh vás povzbudzuje k tomu aby ste vydali zo seba maximum a rozvíjali taktiku, ktorá zlepší vašu duševnú odolnosť. Taktiež si prečistíte hlavu a nemusíte byť v strese z interakcie s ostatnými. Ak vás beh nebaví, vyskúšajte plávanie či bicyklovanie.

Domáce cvičenie

Fintess cviky, ktoré sa dajú praktizovať v pohodlí domova sú pre introvertov zjavne idálnou voľbou. Nikto vás predsa ani len neuvidí 🙂 V súčasnoti existuje niekoľko kvalitných aplikácií, ktoré vám zhotovia komplexný fitness plán a nahradia aj fitness trénera. Vyskúšajte napríklad 30 Day Fitness Challenge, Lifesum, Strong či Fitness & Bodybuilding. Na trhu ich nájdete naozaj veľa, platených aj zdarma.

Joga

Pre introvertov, ktorí milujú kľud je meditačná stránka jogy obrovským prínosom. Tiché prostredie umožňuje introvertom rozvinúť svoje reflexné a introspektívne myšlienky. Navyše tento typ cvičenia sa zameriava na spojenie medzi mysľou a telom než na ciele a výkon. Hoci ste obklopení ľuďmi, interakcia je zvyčajne dosť minimálna. Alebo si môžete kedykoľvek roprestrieť karimatku doma a cvičiť podľa videa na YouTube.

HIIT

Vysokointenzívny intervalový tréning, čiže HIIT, je veľmi efektívna metóda na dosiahnutie širokého spektra fitness cieľov. Na cvičenie nepotrebujete žiadne špeciálne vybavenie ani veľa času. HIIT cvičenia sú obzvlášť úžasné pre introvert, pretože takéto energetické vypätie pôsobí priam zázračne na redukciu stresu. Plus každý v skupine je maximálne zaneprázdnený lapaním po dychu medzi opakovaniami, než aby sa snažili o konverzáciu medzi sebou.

Docvičenia 🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ