17 prekvapujúcich skutočností a pikošky

0
4077

Dnes vám predstavíme pár faktov, ktoré môžu byť naozaj zaujímavými skutočnosťami. Tie som dostala emailom v jednoduchej prezentácii a vedzte, že aj vy sa budete dosť diviť, pri čítaní nasledovných podivných skutočností. Či sú všetky pravdivé, posúďte sami.

1. Slon je jediný cicavec, ktoré nevie skákať.
2. Najsilnejší sval v ľudskom tele je jazyk. Najväčší srdce.
3. Mravce dokážu udvihnúť 50 násobok svojej váhy a ak ich otrávite, všetky padnú na pravý bok.
4. Blcha dokáže vyskočiť do vzdialenosti až 350 násobku svojho vlastného tela
5. Lev sa dokáže páriť až 50x za deň. Je to práve aj o úspešnosti, ktorá mu nedovolí za deň splodiť viac ako dve levíčatá, nato ešte za mesiac či rok.
6. Krokodíl nedokáže vyplaziť jazyk
7. Motýle majú zmysli chuti v nohách
8. Šváb prežije aj viac ako týždeň po tom, čo mu utrhnete hlavu (pokiaľ je napríklad rez presný a rýchly) a zomrie až na hlad.
9. Ustrice majú oči väčšie ako mozog
10. Kačkanie kačiek nespôsobuje ozvenu. Ide o nevyriešenú záhadu.
11. S otvorenými očami sa nedá kýchať
12. Morská hviezdica mozog nemá
13. Ak má kôň na soche s jazdcom dve nohy vo vzduchu, jazdec zomrel v boji. Ak je len jedna noha hore, zomrel na zranenie z boja, ak sú všetky nohy sochy koňa na zemi, jazdec zomrel prirodzenou smrťou.
14. Vraj praváci sa v priemere dožijú o deväť rokov viac
15. Komáre majú zuby
16. Kedysi bolo v Anglicku bez dovolenia kráľa zakázané súložiť ak nešlo o člena kráľovskej rodiny a pokiaľ dostali povolenie, na dvere si dali „Fornication Under Consent of the King“ čím vynašli slovo F.U.C.K.
17. Keď anglickí dobyvatelia prišli do Austrálie, videli podivné zvieratá skákajúce na nohách. Našli domorodca a pokúšali sa od neho zistiť, čo to je za zviera, keď im opakoval Kan Ghu Ru. Tak vzniklo „kengura“. Lenže to v jeho reči znamenalo „Ja vám nerozumiem.“