10 najdrahších zásnubných prsteňov medzi zahraničnými celebritami

0
2677
beyoncé and her ring
Foto: Dave Allocca/startraks, Source

Zahraničné celebrity žijú v luxuse, ktorý si doprajú v rôznych sférach, a často očakávajú, že aj prsteň, s ktorým prichádza tá osudová otázka, bude spĺňať určitú úroveň. Nuž a prečo byť skromný, keď na to máte a zároveň chcete poriadne drahým kúskom oslniť nie iba nastávajúcu, ale pokojne aj celý mediálny svet a verejnosť? Tým, že poznáme hodnotu a pôvod niektorých kúskov, je nám známa aj úroveň jednotlivých osobností zahraničného šoubiznisu. Vedeli ste, kto nosí na prste ten najdrahší prsteň vôbec?

Beyoncé a prsteň za 5 miliónov dolárov
Za 5 miliónov dolárov si dnes vieme predstaviť jeden krásny dom niekde na predmestí s rodinným autom, a finančným zabezpečením pre prípad krízy na dlhší čas. Jay Z, ktorý neprehliadnuteľne svoju teraz už manželku Beyoncé miluje, 5 miliónov dolárov zainvestoval do jediného prsteňa od Lorraine Schwartz s obrovským kameňom. Takýto prsteň je už dôvod báť sa vyjsť von a vôbec báť sa o ruku.

Paris Hilton a jej kúsok za 4,7 miliónov
Paris Hilton, ktorej dlho médiá nepovedali inak, ako „dedička hotelového impéria“ hoci ju už dávno údajne vydedili, a tí, po ktorých mala dediť sú stále živí, si potrpí na luxus. Je priam prototypom bábiky, ktorá je obklopená luxusom a ťaží z toho dokonca do takej miery, že luxus tvorí jej životný štýl, imidž, rôzne príjmy a pod. Pokiaľ ide o najdrahšie zásnubné prstene, drží sa na druhom mieste, keďže sa na jej prstenníku objavil kúsok za 4,7 milióna dolárov. Zdobí ho 25 karátový biely diamant a dostala ho od jej snúbenca s menom Paris Latsis. Nie, to nie je chyba, volal sa presne ako ona sama. Presvedčiť ju mu však dalo asi námahu, pretože jej kúpil ešte jeden s 21 karátovým žltým diamantom.

Mariah Carey a jej 2,5 miliónový prsteň
Jedna z najúspešnejších speváčok deväťdesiatych rokov a hviezda, ktorú si pripomíname azda najčastejšie pravidelnou vianočnou odrhovačkou na všetkých slovenských rádiách, si na prstenník navliekla prsteň od snúbenca Nicka Cannona, ktorý bol identifikovaný ako kúsok od Jacoba Araba v hodnote 2,5 milióna dolárov. V strede ho tvorí krásny ružový diamant a na jeho okolí nájdete ďalšie menšie diamanty.

Zlatý prsteň foto
Foto: zlatý prsteň, iZlato.sk

Melania Trump a jej 2 miliónový diamand
43 ročná kráska Melania Trump, pôvodne Melanija Knavs, pochádza zo Slovinska. Keď ju v roku 2004 požiadal miliardár Donald Trump o ruku, na prst jej navliekal 15 karátový diamant brúsený do tvaru smaragdového kryštálu v hodnote 2 miliónov dolárov.

Kim Kardashian a 2 miliónový prsteň od Krisa
Kim Kardashian je… tu nikdy človek nevie, čím je. Našťastie sa raz zúčastnila jednej reality show a natočila video zo svojej spálne a tak možno o nej hovoriť aspoň o hviezde z reality show. Keďže je však veľmi náročná, čo dáva pravidelne v televízií a na večierkoch najavo, musel aj jej dnes už bývalý manžel Kris Humphries pred svadbou zájsť hlboko do vrecka. Vybral nádherný 20.5 karátový diamant od návrhárky Lorraine Schwartz v hodnote zaokrúhlenej na 2 miliónov. Ukázalo sa, že prsteň a jeho hodnota nemajú dopad na trvácnosť manželstva. Pár spoločne vydržal len 72 dní a potom prišiel rozvod.

Jennifer Lopez a 1,2 miliónový prsteň od Bena
Speváčka a herečka JLo sa svojho času tiež mohla pýšiť nádherným kúskom na svojom prste. 6,1 karátový ružový diamant bol ocenený na 1,2 milióna dolárov. Dostala ho vtedy od Bena Afflecka, dnes úspešného režiséra a občas aj herca, kedysi (úspešného najmä ako herca a len občasného režiséra). Ich vzťah skončil v 2004 roku, no už v roku 2004 mal Ben novú Jennifer. Predstaviteľku filmovej Alias.

Catherine Zeta-Jones a miliónový kúsok od Leightona
Hviezda viacerých filmov prevažne z minulosti, ktorej krása sa nestráca a najnovšie sa nám predstaví v RED 2, nedávno riešila takmer rozvod so súčasným manželom Michaelom Douglasom. Ich svadba však bola veľkou udalosťou. Michael ju o ruku požiadal naozaj krásnym kúskom od návrhára Freda Leightona s 10 karátovým diamantom v dizajne inšpirovanom staršími prsteňmi z dvadsiatych rokov minulého storočia. Jeho hodnota je 1 milión dolárov.

Hillary Duff a prsteň za milión
Nie je tomu tak dávno, čo o ruku Hilay Duff požiadal jej priateľ Oiler Mike Comrie. Venoval jej prsteň za 1 milión dolárov s 14 karátovým diamantom. Nuž a keď už príde tá svadba, dohodli sa, že si kúpia aj poriadny spoločný dom.

Eva Longoria a prsteň za 800 000
Eva Longoria, ako nezabudnuteľná seriálová zúfalá manželka a tiež tvár kozmetických značiek, je krásnou ženou, ktorá potrebuje vyšší štandard. Splnil jej ho nepochybne priateľ Tony Parker, keď ju o ruku požiadal prsteňom v hodnote 800 000dolárov od francúzskeho zlatníka jeana Dousseta. Tvorí ho 5 karátovi do tvaru smaragdu brúsený diamant.

Denise Richards a prsteň od Charlieho
Desiatku najdrahších prsteňov uzatvára ten od Charlieho Harpera, oprava Charlieho Sheena, pre Denise Richardson, hviezdu scifi Starship Troopers, ale aj občasnú herečku práve v seriáli Dva a pol chlapa. Charlie jej venoval prsteň v hodnote pol milióna dolárov. Hlavným kameňom bol žltý diamant s 4,3 karátmi s väčším množstvom menších diamantov osadených v jeho okolí.

V slovenských končinách príliš cenu a hodnotu snubných prsteňov neriešime. Oveľa väčšou a podstatnejšou cenou je tá, ktorú dáme za svadobné obrúčky. Tie nie sú na toľko náchylné na poškodenie a často nie sú ani tak výrazné, ako snubné prstene, v ktorých je nepísaným pravidlom aspoň nejaký ten kamienok. Svadobné obrúčky sú dve a kým zásnubný prsteň je jediný, zároveň vyberaný jednou osobou ako prekvapenie pre budúcu nastávajúcu, obrúčky sú oveľa premyslenejšou a plánovanou záležitosťou. Škoda, že práve obrúčkam sa už viac médiá nevenujú.