10 hviezd, ktoré zomreli pri milovanej práci

0
55282

Brandon Lee ako VranaUmelci, športovci a ešte mnohí, ktorých máme za idolov, občas na pracovisku zažijú horúce chvíle, emócie, ale do cesty im môže vstúpiť aj fatálna nehoda. Je potom smutné, že viac ako svojim výkonom sa niekedy preslávia až svojim tragickým koncom. K tomu, aby mohli byť úspešní museli často riskovať, vydávať zo seba maximum. Tu je prehľad azda tých 10 hviezd a zároveň 10 najslávnejších úmrtí pri práci, ktorú milovali, o ktorých bola za posledné roky reč.

Brandon Lee vo filme Vrana
Brandon Lee, syn známeho hrdinu akčných filmov Brucea Leeho, zomrel pri nakrúcaní filmu Vrana 31. marca 1993. Zbraň so slepými nábojmi ho smrteľne poranila, keďže v nej zostala zaseknutá guľka z predchádzajúcej streľby, iná verzia je o popletenom skutočnom náboji medzi slepými. V samotnom filme pre nepripomínanie si zbrane v pripravovanej scéne potom strelnú zbraň nahradil nôž. Zvyšné scény odohral dablér.

Karl Wallenda, povrazolezec bez istenia
Karl Wallenda bol v sedemdesiatych rokoch známy artista a zakladateľ rodinného artistického cirkusu. Vo veku 73 rokov, kedy by asi každý rozumný chlap prehodnocoval riskantné kroky sa Karl rozhodol na lane prejsť z dvoch vežiakov v meste San Juan na Portoriku. Výška takmer 40 metrov a silný vietor sa podpísali pod okamžitú smrť po páde na zem. Bol známy tým, že odmietal sieť, alebo istenie.

Na rovnakom mieste, kde v roku 1978 zomrel jeho dedko, skúsil tú istú trasu 22. júna 2011 aj jeho vnuk Nik Wallenda s mamou Delilah.

Mark Sandman, basák a vokálny spevák
Mark Sandman, spevák a basgitarista vokálnej skupiny Morphine skolaboval na pódiu počas koncertu v Giardini del Principe neďaleko Ríma. Postihol ho srdcový infarkt. Stalo sa tak 3. júla 1999.

Tommy Cooper, zabávač a iluzionista
Zabávač a iluzionista Tommy Cooper bol výnimočný v tom, že na pódiu vyzeral ako roztržitý pán, ktorému sa kúzlo nepodarilo a predsa padla sánka všetkým v publiku. Jeho štýl neskôr kopírovali mnohé ďalší. Pri nakrúcaní TV šou Live From Her Majesty’s ho však zastihol infarkt. Bolo to 15. apríla 1984

Paul Mantz, filmový pilot
Paul Mantz zomrel 8. júla v roku 1965 počas nakrúcania filmu Let Fénixa, pričom vo filme použili netradičné lietadlo skonštruované len pre účely tohto filmu Tallmants Phoenix P-1. Lietadlo sa však pri nakrúcaní scén tesne nad arizonskou púšťou rozlomilo a dopadlo čelom do do zeme. Paul bol na mieste mŕtvy.

Lasse Eriksson, švédsky zabávač
Lasse Eriksson zomrel 3. marca 2011 priamo na javisku pri hraní pokračovania úspešnej hry Four happy men v divadle v meste Uppsala.

Miriam Makeba, Mama Afrika
Známa africká speváčka Miriam Makeba zomrela 9. novembra v roku 2008 len krátko potom, čo v Taliansku na koncerte odspievala jej skladbu Patapata.

Darrell Abbott, bývalý panter
Darrell Abbott, bývalý gitarista z kapely Pantera si založil krátko po odchode svoju vlastnú kapelu. V meste Columbus v štáte Ohio s novou kapelou Damageplan odohral svoj posledný koncert. Priamo na pódiu skonal potom, čo ho jeden z divákov zastrelil. Stalo sa tak 8. decembra 2004.

Owen Hart, wrestler
Profesionálny wrestler vo WWF s kanadským pasom Owen Hart sa 23. mája 1999 odhodlal k riskantnému kúsku, ktorým mal ohúriť obecenstvo. Nešťastne však spadol z výšky 24 metrov a na následky viacerých vnútorných krvácaní priamo na javisku v Kemper Arene zomrel.

Steve Irwin, známy dokumentarista a „lovec krokodílov“
Ak sa skúseného diváka dokumentárnych filmov spýtate, ktorý dokumentarista by si zaslúžil ocenenie za vtip, odvahu, kvalitu a zároveň žiaľ našiel v prírode aj smrť, zrejme by ste dostali len jedno meno. Steve zomrel 4. septembra 2006 potom, čo ho pri nakrúcaní filmu o rajách jedna zasiahla svojim jedovatým bodcom do tela. Nikto mu už nedokázal pomôcť.

Zostrih nevydarených scénok: