Zahrajte si hru Poznáš Európu

0
941
Zahrajte si hru Poznáš Európu
5 (100%) 1 vote

Vydavateľstvo DAJAMA pripravilo krásny predvianočný darček – náučno-vedomostnú spoločenskú hru Poznáš Európu? Pre všetkých, ktorí majú radi cestovanie. Potúlajte sa po Európe, spoznávajte jednotlivé krajiny a otestujte sa, koľko toho poznáte.

Viete, koľko európskych hlavných miest leží na Dunaji alebo čo sú to bliny?
Či koľko štátov sa radí k alpským krajinám a podľa akého zvieraťa sa odvodzuje názov Kanárske ostrovy?

Hra je určená zvedavým deťom a dospelým, ktorí majú radi poznávanie a objavovanie Európy. Hra je putovaním po európskych krajinách na podklade dvoch ilustrovaných herných plánov mapy Európy s viac ako 800 otázkami.
Cieľom hry je nielen zabaviť sa, ale aj spoznať jednotlivé európske štáty, ich prírodu, históriu, kultúru a umenie a naučiť sa o nich viac, ako sú len bežné informácie.

Hra Poznáš Európu? je výbornou hrou do akejkoľvek spoločnosti. Ponúka poučenie i zábavu. Radosť z toho, keď viete a zamyslenie, koľko toho ešte neviete.
Ideálna nielen pre deti, mladých, ale aj dospelých.

Hru pripravili geograf Daniel Kollár a historik Juraj Kucharík, za prispenia ďalšieho geografa Klimenta Ondrejku a grafičky Daniely Kollárovej samozrejme pod vedením vydavateľstva DAJAMA.
„Otázky z prírody, histórie, kultúry a umenia sú rovnomerne rozdelené na kartičkách podľa jednotlivých európskych krajín a nechýbajú ani rôzne zaujímavosti, prekvapenia a rôzne chytáky,“ približuje hru hlavný autor Daniel Kollár. „Keďže ide o hru a zábavu predovšetkým, môže sa stať, že nie vždy vyhrá najmúdrejší, ale ten, kto bude mať viac šťastia“.

Dajama si už v minulosti získala milovníkov hier tromi kúskami: Poznáš Slovensko? Poznáš Tatry? a Poznáš Bratislavu?
Ak teda budete uvažovať nad vhodným darčekom, hru Poznáš Európu? nájdete vo všetkých dobrých kníhkupectvách po celom Slovensku.

 

Poznáš Európu? https://www.bux.sk/knihy/399030-hra-poznas-europu.html

Čítajte tiež:

VYHRAJ: HRA S OHŇOM A DIEVČATKO S MODRÝMI OČAMI

Kde kúpiť dovolenku – porovnali sme stránky za vás

Ako vyzerá svadba v Disneylande – jedným slovom: rozprávkovo

ZANECHAŤ ODPOVEĎ