Výrobca fotoaparátov Nikon spolupracuje s návrhárom J. W. Andersonom

0
1633

Nikon BrašňaZnámy výrobca fototechniky Nikon spúšťa spoluprácu netradične s módnou oblasťou. Spája tak Nikon 1 a módneho návrhára J. W. Adnersona. Uznávaný britský návrhár Jonathan William Anderson pre spoločnosť Nikon navrhol kožené púzdro pre fotoaparáty triedy Nikon 1. Dizajn je pritom zmesou dizajnu známeho zo 40. rokov ako aj prvkami typickými pre návrhára. Disponuje priestorom pre fotoaparát a aspoň jeden vymeniteľný objektív. Ako by sme hovororo púzdro označili u nás brašňa, slúži najmä pre populárne modely Nikon 1 S1, Nikon 1 J3 a Nikon 1 V2. Táto prvá spolupráca Nikonu s módnou oblasťou však má svoje obmedzenia. V predaji bude len 400 kusov a predaj bol už spustený na stránkach http://store.nikon.cz/ za cenu 99 €. Brašňa vychádza v štyroch farebných prevedeniach a to čierna, biela, modrá a oranžová.

J. W. Anderson hovorí o spolupráci so spoločnosťou Nikon: „Fotografia je predsa po umeleckej stránke rovnaká ako móda, takže toto partnerstvo je pre mňa úplne prirodzené. Fotografovanie je neoddeliteľnou súčasťou toho, čo robím. Pri vytváraní kolekcie nasnímam tisíce záberov a stále sa ubezpečujem, aby moje návrhy boli dostupné každému, rovnako ako fotografia. Inšpiráciou pri vzniku tohto puzdra bolo, že by malo vzhľadom pripomínať klasické puzdrá zo 40. rokov, ale s veľmi moderným nádychom so sýtofarebnými plochami a vzhľadom vhodným pre obidve pohlavia.”
Jordi Brinkman, produktový manažér oddelenia kompaktných systémových fotoaparátov Nikon 1 spoločnosti Nikon Europe hovorí: „Sme veľmi radi, že môžeme spolupracovať s J. W. Andersonom. Jeho štýl zahŕňa všetko, v čo verí aj spoločnosť Nikon – produkty najvyššej kvality, špičkové technológie a dostupnosť všetkým zákazníkom.“
Naša spolupráca sa začne spolu s predstavením kolekcie J. W. Andersona jeseň/zima na podujatí „London Collections: Men“ 17. júna 2013.

Kto je J. W. Anderson?
Jonathan William Anderson sa narodil v roku 1984 v Severnom Írsku, študoval na London College of Fashion odbor odievania, štúdium úspešne ukončil v roku 2005. Značka J. W. Anderson vznikla v roku 2008 uvedením pánskej kolekcie. Začiatkom roku 2010 J. W. Anderson predstavil malú dámsku kolekciu na podnet fanúšikov jeho pánskej kolekcie. Sortiment dámskeho oblečenia rýchlo dosiahol rozhodujúci komerčný úspech a od februára 2011 je pravidelnou súčasťou programu na podujatí London Fashion Week. Keďže sa Anderson zo začiatku venoval pánskemu oblečeniu, naďalej skúma vzťah medzi mužom a ženou a v každej kolekcii stiera hranice medzi oboma pohlaviami. Anderson získal na podujatí British Fashion Awards v roku 2012 ocenenie Návrhár roka. Predstavil dve kolekcie v spolupráci so sieťou predajní Topshop.

V spolupráci s mcc.sk