V Bratislave na Špitálskej ulici sa nakrúca film Červený kapitán

0
3847

Na bratislavskej Špitálskej ulici sa dnes nakrúca dobový film na motívy knihy Červený kapitán slovenského autora Dominika Dána. Ľudia cestujúci do práce môžu počítať so zdržaním niekoľko minút. Nejde o dlhodobé zdržanie. žiaľ samotní vodiči nevedia povedať, koľko má zdržanie presne trvať a preto môžu cestujúci do práce opodstatnete znervóznieť. Električková doprava v smere od Trnavského mýta, alebo od SNP cez Špitálsku ulicu, teda môže meškať. Do filmu je totiž využívaná aj dobová električka, ktorá stojí na jednej z koľají a postupne sa presúva. Už niekoľko dní pred tým filmári požiadali na ulici blízkej pri policajnom riaditeľstve známom ako „Dva levy“ miestnych, aby mohli uvoľniť parkovisko pre potreby filmu. Na pľaci sa objavuje aj stará škodovka s československou EVČ. Na nakrúcanie dohliada polícia.

Špitálska nakrúcanie filmu

Ťažká práca
Filmári budú mať v tomto prípade pomerne ťažkú prácu. Za pár minút čakania v električke, ktorá zase tiež čaká na umožnenie priechodu totiž máte možnosť vidieť, že v okolí sa síce nemusia nachádzať vozidlá, no množstvo reklám, billboardov a plachiet s reklamami, prípadne grafitov už ničia a sťažujú prácu filmárov. Akýkoľvek nápis na stene, či reklamný nosič totiž bude potrebné v počítači vymazať a to nebýva tak celkom jednoduchá záležitosť.

Červený kapitán
Tak trochu mysteriózna kriminálka bola v knižnej podobe úspešnou, takže film samotný bude nepochybne lákadlom. Ostatne, na Slovensku máme málo filmov nakrútených podľa knihy v tom istom čase súčasného autora. Knihu vydalo Slovart v roku 2007. Podľa slov vodiča električky je to možno druhý film, ktorý sa v priestoroch slávnej budovy Dvoch levov za posledný rok nakrúca. Filmári majú využívať jej nezmenenú architektúru a najmä výrazné a dobre známe sochy dvoch levov, ktoré držia československý štátny znak.

Foto, obsah: v spolupráci s Jonáš K.