Slanderman, vysoký tajomný muž pôsobí strašidelne, no neexistuje

0
3800

SlandermanSlenderman je fenoménom súčasnosti, záhadná vysoká chudá postava v obleku bez tváre, ktorá pôsobí strašidelne napriek tomu, že vlastne ani nemá typické strašidelné prvky. Na internete nájdete zaručené príbehy o tom, koľko detí zavraždil, uniesol, zmanipuloval, alebo že spôsobil nejaké psychologické stavy. Všetko sú to skôr pokusy zaujať vymyslenými príbehmi, alebo ide o niekoho, kto podľahol a príbehom o Slandermanovi uveril. Ide totiž v skutočnosti o fiktívnu postavu, ktorá vznikla ako celkom nevinná kresbička v roku 2009.

Nikdy neexistoval, vznikol len nedávno
Slanderman, alebo tiež Slander Man, vznikol v roku 2009 na fóre Something Awfull ako malá grafika, ktorá dotvárala dojem strašidelna a tajomna. Jej autorom mal byť Eric Knudsen. Ide o vysokého muža okolo dvoch metrov a viac, ktorý má dve alebo až 6 horných končatín, pričom nemusia vyrastať len z oblasti ramien. Nemá tvár, obrysy tváre sú neurčité, alebo má čisto bielu lavu bez vlasov a tvorov. Oblečený v čiernom obleku, čiernej kravate a bielej košeli je zobrazovaní od svojho počiatku v meme komixoch na internete a rovnakú podobu nachádza aj v mnohých iných miestach. Pravdou jem, že nie je ustálený. Vlastnosti o ňom, hoci sa mnohí snažia vehementne dokázať, že ide o známu postavu, ktorá naozaj existuje a „údajne sa o tom našli dôkazy“, sa môžu rôzniť. Samotný autor, ktorý umožnil Slandermanovi na internete vzniknúť, ho určitým spôsobom definoval, no verejnosť na celom svete ho už ďalej formuje.

O živote Slandermana
Napriek neexistujúcej postave je zábavné hovoriť o jeho živote. Napriek tomu však aj pre dodanie určitej záhadnosti a smeru pre rôzne ďalšie príbehy je dobré spomenúť, že ide o tajomnú postavu, ktorá údajne prináša smrť. Kto ho uvidí, prinesie mu smolu. Prípadne sa používa na vyvolanie strachu v nejakej grafike bez nutnosti uvažovať nad budúcnosťou osudu postavy. Žiť má na okraji lesov, v lesoch, v parkoch a v blízkosti detí. Deti azda preto, aby čo najlepšie vynikol výškový rozdiel medzi vysokým Slandermanom a detskou výškou. Celkom prvé verzie Slandermana sa mohli zjavovať len niekomu, objavovať na fotografiách, hoci ho nikto na danom mieste nevidel, jeho ďalšie ramená mali slúžiť ako zbrane a mohol meniť svoju výšku. Prvé príbehy a historicky o Slandermanovi sa na internete začali objavovať v spojení s miznúcimi deťmi, ich záhadným stratením. Iné príbehy hovorili o mentálnom vplyve a rýchlej schopnosti premiestňovana a prenasledovania svojich obetí be nutnosti dotyku a zošalenia.

Nikdy neexistoval a predsa majú nadšenci dôkazy
Svet miluje záhady a tajomno. Dokázali to aj stovky nadšencov, ktorí veria v pravdivosť Slandermana a jeho popisu. Neveria, alebo nepoznajú pravdu, no predsa sa objavili s nadšením rôzne fotografie zo starých archívov, na ktorých sa údajne objavuje Slanderman. Je potrebné priznať, že niektoré staré snímky naozaj obsahujú postavy, ktoré pripomínajú oprávnene túto postavu. Z 15. storočia dokonca niekto vyhrabal starú nemeckú rytinu, na ktorej bol zachytený rytier len trochu podobný na Slandermana.

Inšpirácia pre mnohých ďalších
Miesta, kde sa Slanderman objavuje, sú mnohé. Od grafík, odznakov, dizajnu pre tričká, alebo zmienky vo filmoch. Nepochybne sa dočkáme aj celovečerného filmu, v ktorom sa objaví postava Slandermana, prípadne bude len spomínaná ako jeden z fenoménov súčasnosti, ktorý ľudia dôverne poznajú. Fascinuje grafikov, kresličov, maliarov, milovníkov záhad, ale aj filmárov. Na webe nájdete niekoľko celovečerných filmov, ktoré sú však vytvorené doma na kolene s priateľmi „garážovým“ spôsobom. Jedno z najlepších videí, ktoré čerpá motív z tejto postavy a prináša strašidelný, no zároveň veľmi dobre spracovaný dej a efekty je nasledovný krátky film. Medzi desiatkami ďalších je pozerateľný celý.

Slanderman bol využitý aj vo videu poľského zabávača, ktorý sa preslávil videami so strašením ľudí v parku a podobne. Naposledy sa prejavil pavúčim oblekom na psovi, ktorým strašil ľudí v parku a na verejnom parkovisku, no úspešným je aj video so Slandermanom.

Ďalší podobný pokus strašenia ľudí:

Motivácia Slandermanom, prípadne viera v jeho existenciu, už v USA spôsobili niekoľko problémov. Školáčky podpálili jeden dom, alebo sa dokonca odohral aj únos iného školáka, pri ktorom sa iní hrali na obetovanie uneseného Slandermanovi v lese. Ťažko spočítať nočné mory tých detí, ktoré príbehom o ňom uverili, aleb osa nechali uniesť niektorým príbehom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ