Premiéra: 50 odtieňov sivej, očakávaný sfilmovaný bestseller

0
2521

Azda najočakávanejší film poslednej doby na ktorý sa masy ľudí, možno prevažne žien, tešili skôr, než vôbec padla prvá klapka počas nakrúcania. Na motívy slávnej knihy sa tak aj nečitateľ a filmový fanúšik môže dočkať čoskoro príbehu, ktorý zaujal množstvo čitateľov a pre erotický náboj, či originálny príbeh, sa stal veľmi rýchlo úspešným bestsellerom. Pochádza od autorky píšucej pod pseudonymom E L James, skutočným menom Erika Leonard (1963). Kniha sa na slovenský trh dostala v roku 2012, takže ide o veľmi mladý, no veľmi úspešný titul.

50 odtieňov sivej, film

Ostro sledovaný bol výber hlavných hercov a keď sa tvorcovia nakoniec rozhodli pre hlavné úlohy v podobe Aarona Taylor-Johnsona, Jamieho Dornana a Dakoty Johnson, veľa kritiky sa vo svete neobjavilo. Možno preto, že si zvolili menej ostrieľané tváre, ktoré sa nám nespájajú s inými ich úlohami a pre film sa výborne hodia. Zaujímavý a divoký príbeh, ktorý môže byť v niektorých častiach snom veľkého počtu žien (nemožno sa tomu čudovať) a v inej časti snom naopak mužov, skrátka musí mať úspech. Skryté oblasti erotiky, ktoré sú medzi nami, no hovorí sa o nich len za zamknutými dverami tak do svetovej kinematografie prinesú titul, ktorý zrejme prekoná Základný inštinkt. Ten sa mnohým najviac spája s filmom plný erotiky a nejde pritom o film tohto žánru.

S filmom a jeho názvom, prípadne knižnou predlohou, sa stále stretávame v dvoch verziách, najmä vďaka médiám. 50 odtieňov sivej, alebo 50 odtieňov šedej je stále tým istým filmom. Zaujímavosťou je, že si tvorcovia pre dôležité mužské úlohy vybrali britských hercov, kým v úlohe Anastázie sa objaví rodená Texasanka.

Premiéra sa z pôvodného termínu plánovaného na rok 2014 presunula na 12. februára 2015 vo svete a aj v slovenských kinách súčasne. Stíha tak Valentína a nepochybne tak bude inšpirovať. Ako to bolo myslené? Nebolo myslené nič konkrétne 😉